Gmina Wietrzychowice
https://arch.wietrzychowice.pl/klub-seniora-sprawozdanie-za-styczen/
Export date: Tue Jul 23 5:14:12 2024 / +0000 GMT

KLUB SENIORA- SPRAWOZDANIE ZA STYCZEŃ
Nowy rok 2020 przyniósł zmiany w Klubie Seniora nad funkcjonowaniem którego pieczę przejęło kierownictwo Ośrodka Opiekuńczo- Rehabilitacyjnego w Jadownikach Mokrych. Daje to Naszym Seniorom, więcej możliwości, lepszy dostęp do szeregu terapeutów z różnych dziedzin, częstsze korzystanie z Groty Solnej czy też basenu, a także pozostałych atrakcji,  które znajduje się na terenie Ośrodka w Jadownikach Mokrych. Ponadto w miarę możliwości  wypożyczanie sprzętów, gier planszowych, którymi dysponuje ośrodek ubogacając tym samym program proponowany przez Opiekuna Klubu, którym od miesiąca lutego będzie Pani Agata.

Początkiem miesiąca stycznia Członkowie Klubu Seniora w Miechowicach Wielkich na zaproszenie Pani Kierownik odwiedzili Jadowniki Mokre, aby uczestniczyć w we wspólnym kolędowaniu z Zespołem Kolędniczym " KUMOTRY" z Tarnowa, który co roku odwiedza dzieci i młodzież przebywających w Ośrodku, umilając im czas, co  w tym roku stało się to również Naszym udziałem. Zespół wystąpił w bogatych strojach kolędniczych, kultywując tym samym tradycje ludowe, zaśpiewał liczne kolędy i pastorałki, w śpiew których włączyli wszyscy obecni integrując się międzypokoleniowo.

W siedzibie Klubu świąteczne dekoracje w ramach zajęć plastycznych zastępowano czerwonymi sercami wykonywanymi różnymi technikami, z bibuły, w postaci zawieszek, nie obyło się bez okazjonalnych kartek. Na bieżąco wspomagano Seniorów w trudnościach  jakie pojawiały w obsłudze telefonów.

Gościnnie odwiedził Nas Pan Wójt, Tomasz Banek, co bardzo Nas ucieszyło,  poświęcając swój cenny czas, rozmawiał z Klubowiczami na temat rozwoju gminy tego co już osiągnięto oraz tego co przed Nami. Pan Wójt przybliżył  kwestie zmian jakie mają miejsce w bieżącym roku, nie obyło się bez wspólnej dyskusji oraz licznych pytań ze strony Seniorów na które chętnie otrzymywali rzeczowe odpowiedzi. Dziękujemy.

Cyklicznie również w styczniu odwiedziła Nas Pani rehabilitant, ubogacając zajęcia ruchowe i gimnastyczne, które często mają miejsce w Klubie.

22 stycznia świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Wspaniały program artystyczny przedstawiła młodzież z Jadownik Mokrych, która zaśpiewała  kolędy, recytowała wiersze, a także zatańczyła dla Naszych Seniorek i Seniorów. Występ bardzo się podobał czego oznaką był uśmiech obecny przez cały czas na twarzach Naszych Babciów i Dziadków, którzy otrzymali jeszcze piękne dyplomy z tej okazji. Chcąc poznać się bliżej oraz dziękując za odwiedziny Członkowie Klubu zaprosili przybyłych Gości do stołu częstując słodkościami przedłużając tym samym te piękne chwile.

Przygotowując się do uczestnictwa w Balu Seniora w Wietrzychowicach,  Seniorzy z Klubu wybrali utwory oraz wiersze do zaprezentowania, oczywiście nie mogło zabraknąć humorystycznego skeczu w wykonaniu Pani Helenki. Próby śpiewu przeplatane były tańcami, co Seniorzy lubią najbardziej.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Post date: 2020-02-03 10:33:09
Post date GMT: 2020-02-03 10:33:09