Gmina Wietrzychowice
https://arch.wietrzychowice.pl/konkurs-ortograficzny-dla-dzieci-i-doroslych/
Export date: Mon Jun 24 14:07:15 2024 / +0000 GMT

KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA DZIECI I DOROSŁYCH
Portal edukacyjny Dyktanda.pl serdecznie zaprasza  do udziału w ciekawej zabawie w ramach Dyktanda Zimowego.

Co można robić w domowym zaciszu w czasie nadchodzących ferii? Proponujemy wykazać się znajomością ortografii i zawalczyć o klocki, książki i inne nagrody!

Zamysłem Dyktanda Zimowego jest dostarczenie uczniom szkół oraz dorosłym, rozrywki połączonej z utrwalaniem zdobytej w szkole wiedzy na temat ortografii. Do tego dołączono szczyptę zdrowej rywalizacji o liczne nagrody. 

Dyktando Zimowe rozpocznie się wraz z początkiem przerwy świątecznej w polskich szkołach (23.12.2020 r.) i potrwa przez cały okres wolny od zajęć, czyli do niedzieli 17 stycznia 2021 r. W tym przedziale czasu w portalu będą stopniowo pojawiać się następne dyktanda konkursowe. W sumie przygotowano ich sto! Za uzupełnienie każdego dyktanda konkursowego użytkownik serwisu otrzyma odpowiednią liczbę punktów. Oceniana będzie liczba prawidłowych odpowiedzi, a także czas spędzony na rozwiązaniu dyktanda - im szybciej (a przy tym poprawnie), tym lepiej.

Punkty będą sumowały się w rankingu, który wskaże laureatów. Nagrody rzeczowe trafią w ręce aż 20 uczestników! Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymają zestawy LEGO oraz poduszki relaksacyjne z oferty Relaksacyjne.pl. Nagrodami za zajęcie kolejnych trzech miejsc będzie książka oraz poduszka relaksacyjna. Z kolei uczestnicy, którzy znajdą się na miejscach 7-20, otrzymają książki od sponsorów. Organizator postarał się o to, aby nikt nie został bez nagrody. Każdy, kto weźmie udział w Dyktandzie Zimowym, otrzyma 30-dniowy dostęp próbny do portalu Legimi.

Rozwiązywanie dyktand w serwisie Dyktanda.pl polega na uzupełnianiu wskazanego tekstu według zasad ortografii, wybierając do wstawienia w poszczególne słowa prawidłowej formy zapisu głosek: u/ó, h/ch/ rz/ż. Duże zainteresowanie serwisem jednoznacznie wskazuje, że jest to wygodny i skuteczny sposób utrwalania wiedzy. Chętnie sięgają po niego zarówno uczniowie szkół podstawowych, jak i nastolatkowie oraz dorośli.

Konkurs prowadzony jest w całości online, a uczestnictwo w nim jest bezpłatne. Zapraszamy do rejestrowania się w portalu Dyktanda.pl i do uczestniczenia we wspólnej zabawie w ramach Dyktanda Zimowego.

Dołączyć do konkursu można pod adresem: https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-zimowe

Plakat informacyjny konkursu

 

Post date: 2020-12-22 08:53:55
Post date GMT: 2020-12-22 08:53:55