Gmina Wietrzychowice
https://arch.wietrzychowice.pl/niepodlegla-zaprasza-na-noworoczny-wirtualny-koncert/
Export date: Fri Apr 19 9:28:19 2024 / +0000 GMT

"NIEPODLEGŁA" ZAPRASZA NA NOWOROCZNY WIRTUALNY KONCERT
Szanowni Państwo,

1 stycznia o godz. 19.00 Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza na wirtualny koncert Karoliny Cichej i Spółki,  podczas którego usłyszymy tradycyjne pieśni pogranicza w autorskich interpretacjach zespołu. Transmisja będzie dostępna na kanale YouTube Niepodległej, a także na profilach Facebooku Niepodległej oraz Niepodległa. Miejsce spotkań.

Na dobre rozpoczęcie 2021 roku Karolina Cicha i Spółka wykonają utwory z płyty Tany. Materiał zebrany na tej płycie jest dialogiem tradycji ze współczesnością. Karolina Cicha sięga po formy typowe dla regionu: traktując je z szacunkiem wzbogaca o współczesne efekty dźwiękowe i taneczne gatunki muzyki etnicznej. Usłyszymy rootsowe uderzenie bębnów, polkę i sambę, a nawet elementy technotransu i rapu – w utworze, który powstaje z udziałem Karoliny Czarneckiej.

Warstwa wizualna koncertu została opracowana z wykorzystaniem materiałów archiwalnych sprzed stu lat. Dzięki wyjątkowej scenografii widzowie będą mieli okazję przenieść się w czasy dwudziestolecia międzywojennego, przyjrzeć twórczości artystycznej i życiu codziennemu ówczesnych mieszkańców Polski. 

W koncercie udział wezmą:

Karolina Cicha – śpiew, akordeon, bas

Karolina Matuszkiewicz - suka biłgorajska, kemancze, śpiew

Mateusz Szemraj - cymbały, saz

Patrycja Betley - instrumenty perkusyjne, śpiew

gościnnie: Karolina Czarnecka

 

Post date: 2020-12-31 07:25:47
Post date GMT: 2020-12-31 07:25:47