Gmina Wietrzychowice
https://arch.wietrzychowice.pl/pomoc-dla-uczestnikow-zawieszonych-zajec-rehabilitacyjnych-i-aktywizacyjnych-gdzie-i-jak-zlozyc-wniosek/
Export date: Thu Dec 7 1:16:12 2023 / +0000 GMT

Pomoc dla uczestników zawieszonych zajęć rehabilitacyjnych i aktywizacyjnych – gdzie i jak złożyć wniosek?
Wnioski przez System Obsługi Wsparcia - sow.pfron.org.pl lub pocztą tradycyjną do powiatowego centrum pomocy rodzinie lub innej wskazanej przez powiat jednostki organizacyjnej.


Oddział Małopolski PFRON informuje, że w ramach nowego programu PFRON, dedykowanego przeciwdziałaniu skutkom pandemii, osoby z niepełnosprawnościami, które w związku z zamknięciem placówek rehabilitacyjnych nie mogą korzystać z zajęć przez nie realizowanych, mogą ubiegać się o wsparcie finansowe. Wnioski można składać od 10 kwietnia do 4 września 2020 r. przez System Obsługi Wsparcia - sow.pfron.org.pl lub pocztą tradycyjną - wysyłając wniosek do powiatowego centrum pomocy rodzinie lub innej wskazanej przez powiat jednostki organizacyjnej.Wnioski poprzez SOW – bez wychodzenia z domu!


- wnioski należy składać poprzez System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON (system SOW). W przypadku braku możliwości skorzystania z Systemu SOW dopuszczalny jest inny sposób złożenia wniosku (np. osobiście, drogą pocztową lub elektronicznie). W takim przypadku wzór wniosku należy pobrać ze strony Funduszu. Rekomendujemy składanie wniosków przez system SOW – w obecnej sytuacji to najbezpieczniejsze rozwiązanie: bez wychodzenia z domu, bez kolejek i bez barier.


Zapraszamy do zapoznania się z filmem informacyjno-instruktażowym dla Wnioskodawców. Film zawiera krótką instrukcję rejestracji i logowania w systemie SOW oraz pokazuje proces wypełniania wniosku:


YouTube Video: YouTube.com/watch?v=p5MlGA-od5M

;feature=emb_logo">

Masz pytania dotyczące szczegółów? Wejdź na stronę:


https://portal-sow.pfron.org.pl/opencms/export/sites/pfron-sow/sow/epidemia-koronawirusa/Pytania można również zadać konsultantom infolinii PFRON: tel. 517 373 975 (godz. 9.00–20.00) lub tel. 22 581 84 10 wew. 3 (godz. 9.00-15.00) oraz infolinii SOW tel. 800 889 777 (godz. 9.00-17.00).Ważne – nie musisz posiadać profilu zaufanego!


Możliwość złożenia wniosku w systemie SOW mają również osoby, które nie posiadają profilu zaufanego lub podpisu elektronicznego, wystarczy założyć konto w systemie.


Dzięki SOW możliwe jest załatwienie sprawy bez wychodzenia z domu na każdym jej etapie:


- wypełnienie i złożenie wniosku,


- dokonanie ewentualnych uzupełnień,


- uzyskanie informacji o przyznaniu dofinansowania.


Korzystając z bezpłatnego systemu SOW, można złożyć elektroniczny wniosek przez Internet również w dzień wolny od pracy, przez 24 godziny na dobę i 365 dni w roku, nawet jeśli urząd pracuje tylko zdalnie.


Szczegółowe informacje znajdą Państwo również w naszym wcześniejszym wpisie na stronie internetowej pod adresem:


https://arch.wietrzychowice.pl/pomoc-pfron-dla-uczestnikow-zawieszonych-zajec-rehabilitacyjnych-i-aktywizacyjnych/Więcej informacji o działaniach PFRON w okresie epidemii na stronie:


https://www.pfron.org.pl/koronawirus/


 

 

 
Post date: 2020-04-29 06:30:24
Post date GMT: 2020-04-29 06:30:24