Gmina Wietrzychowice
https://arch.wietrzychowice.pl/seminarium-zdrowy-i-bezpieczny-senior/
Export date: Mon May 27 22:48:23 2024 / +0000 GMT

Seminarium - “Zdrowy i Bezpieczny Senior”,
W dniu 10 października 2019 roku w Starostwie Powiatowym w Tarnowie odbyło się Seminarium pt. “Zdrowy i Bezpieczny Senior”, skierowane do  Seniorów oraz przedstawicieli placówek realizujących działania na rzecz Seniorów. W spotkaniu wzięła udział Pani Barbara Kamysz-Wietecha –pracownik GOPS Wietrzychowice.

Podczas seminarium poruszono następujące kwestie:

  1. “Profilaktyka grypy. Szczepienia zalecane Seniorom”, Marta Owczyńska – lekarz,

  2. “Pierwsza pomoc w stanach zagrożenia zdrowia i życia”, Krzysztof Krzemień – Naczelny pielęgniarz, Witold Duda – Kierownik Skoncentrowanej Dyspozytorni Medycznej nr 2 w Tarnowie;

  3. “Seniorze bądź ostrożny - prawa konsumentów w przypadku zawierania umów przez telefon, w domach oraz na pokazach” – Magdalena Kras-Pyzik – Powiatowy Rzecznik Konsumentów – Starostwo Powiatowe w Tarnowie;

  4. “Seniorze nie daj się oszukać” – mł.asp. Michał Frużyński – Wydział Prewencji – Komenda Miejska Policji w Tarnowie;

  5. “Asertywny Senior” – dr Magdalena Pikul psycholog, psychoterapeuta – SOSW


w Wierzchosławicach-Dwudniakach.

 

Wszystkie poruszane tematy okazały się niezmiernie ciekawe i ważne. Uczestnicy Seminarium słuchali z zainteresowaniem i zadawali pytania na nurtujace ich zagadnienia, na które otrzymywali wyczerpujace odpowiedzi. Podczas seminarium rozdawano ulotki tematyczne, które wymownie podkreślaja poszczególne zagrożenia czy prawa seniorów.

Podczas trwania Seminarium osoby zainteresowane mogły skorzystać z bezpłatnego pomiaru poziomu cukru i ciśnienia  tetniczego krwi, wykonywane przez pielęgniarki Centrum Medycznego “KOL-MED” sp zoz w Tarnowie.

Materiały, oraz wszelkie niezbędne informacje na temat  poruszanych na seminarium kwestii  zostały przekazane członkom Klubu Seniora z terenu naszej gminy.

Post date: 2019-11-08 07:40:46
Post date GMT: 2019-11-08 07:40:46