Gmina Wietrzychowice
https://arch.wietrzychowice.pl/sprawozdanie-za-miesiac-grudzien-2021-rok-miechowice-wielkie/
Export date: Sun Feb 5 13:15:41 2023 / +0000 GMT

Sprawozdanie za miesiąc grudzień 2021 rok - Miechowice Wielkie
W ramach działalności Klubu Seniora w Miechowicach Wielkich w miesiącu  grudniu zorganizowano różnorodne formy działania oraz okolicznościowe spotkania o zasięgu kameralnym.

Wśród Seniorów dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia, które rozwijały sprawność manualną i możliwości twórcze.

 W danym miesiącu zostały wykonane różne ozdoby świąteczne: aniołki z papieru oraz  z pasków metodą quilingu, kartki świąteczne, bombki z pianki dekoracyjnej, bombki wełną filcowaną nowo  poznaną techniką, choinki z szyszek, choinki z piórek, wieńce na drzwi oraz przepiękne stroiki świąteczne z rolek po papierze i na drewnie ozdobione przepięknymi ozdobami. Wszystkie te prace  stanowią piękną ozdobę wnętrze naszego Klubu. W ramach własnych zainteresowań Seniorów powstały również: obraz ułożony z puzzli, obraz wyszywany metodą gobinową oraz obrazy namalowane farbami.

         Ponadto dnia 10 grudnia  2021 roku Seniorzy mieli zaszczyt zatańczyć taniec ,,Polonez” na uroczystości zwanej ,,Złotymi  Godami” dla Par z Gminy Wietrzychowice w     Gminnym Ośrodku Kultury, na który zostali zaproszeni przez Wójta Gminy Pana Tomasza Banka i Jadwigę Gorla – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury. 

 Jeszcze raz gratulujemy wszystkim!

         Natomiast w dniu 21 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe w Klubie Senior + Miechowice Wielkie. Gościem tego kameralnego wydarzenia był Wójt gminy Tomasz Banek z Wietrzychowic Pani Dorota Czarny kierownik    Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i  Pani Basia Wietecha- Kamysz - Koordynator Klubu.

W świątecznym klimacie przy wspólnym stole wigilia wywołała radosny uśmiech na twarzy seniorów w szczególności tych samotnych. Wieczerza wigilijna kojarzy się każdemu z ciepłem rodzinnym, radosnym świętowaniem i tym razem też tak było, wspólnie złożyliśmy sobie życzenia symboliczne przełamanie się opłatkiem, świąteczne potrawy,   pośpiewaliśmy kolędy, a nastrój był już zdecydowanie świąteczny.

Dużym zadowoleniem było spotkanie z młodzieżą ze szkoły Podstawowej z Wietrzychowic wraz z Panią Dorotką Stokłosa którzy przybyli z życzeniami Bożonarodzeniowymi oraz z upominkami.

         Wielu pozytywnych emocji dostarczały także Seniorom zajęcia muzyczne. Z radością śpiewano wpadające w ucho piosenki biesiadne i religijne, które pozwalały zapomnieć o trudach dnia codziennego.

W danym miesiącu nie brakowało również aktywności fizycznej. Seniorzy wykonywali   ćwiczenia gimnastyczno-relaksacyjne prowadzone przez rehabilitantkę panią Beatę Urban,  przy użyciu akcesoriów znajdujących się w Klubie Seniora. Wszystkie te zajęcia miały za zadanie poprawić sprawność motoryczną i oddziaływać na różne partie mięśni i stawów.

         Spotkaniom Seniorów towarzyszyły nie tylko ćwiczenia fizyczne ale i umysłowe, które korzystnie wpływają na funkcjonowanie mózgu, problemy z pamięcią i koncentrację uwagi. Uczestnicy chętnie wypełniali zadania pamięciowe, wykreślanki, łamigłówki i krzyżówki oraz grali w gry stolikowe.

Post date: 2022-01-04 22:46:32
Post date GMT: 2022-01-04 13:46:32