Gmina Wietrzychowice
https://arch.wietrzychowice.pl/srodki-pfron-bez-wychodzenia-z-domu/
Export date: Tue Jul 23 23:28:53 2024 / +0000 GMT

ŚRODKI PFRON BEZ WYCHODZENIA Z DOMU
Mając na uwadze bezpieczeństwo osób korzystających ze wsparcia Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Oddział Małopolski przypomina o możliwości aplikowania o środki PFRON będące w gestii jednostek samorządowych bezpośrednio za pośrednictwem platformy internetowej sow.pfron.org.pl. W celu ułatwienia osobom z niepełnosprawnościami ubiegania się o pomoc w ramach programu ”Aktywny samorząd”, już od 1 marca br. można składać wnioski o dofinansowanie przez Internet w SOW - Systemie Obsługi Wsparcia - bez wychodzenia z domu i bez barier.


 


Wnioskodawco pamiętaj!


By złożyć wniosek w formie elektronicznej niezbędny jest Profil Zaufany na platformie ePUAPCzym jest Profil Zaufany?


Profil zaufany to potwierdzony zestaw danych, które jednoznacznie identyfikują jego posiadacza w usługach podmiotów publicznych w internecie.Dlaczego warto?


Wygoda- bezpieczny i darmowy dostęp do usług publicznych bez wychodzenia z domu. Za pomocą profilu zaufanego skutecznie potwierdzisz swoją tożsamość w internecie oraz podpiszesz wniosek, jeśli jest to niezbędne do załatwienia sprawy.Zostań w domu!


Bezpieczeństwo i oszczędność czasu  – w trosce o zdrowie swoje i innych zostań w domu! Nie trać czasu na wizyty w urzędzie, oczekiwanie w  kolejce i dojazd.Dostęp do rożnych placówek i usług administracji publicznej


Dzięki profilowi zaufanemu możesz korzystać z setek usług online na wielu portalach urzędowych.


Profil Zaufany


Posiadanie Profilu Zaufanego jest pomocne również w procesie pobierania nauki, zapewnia nie tylko bezpieczny ale i darmowy dostęp do usług publicznych bez wychodzenia z domu. W przypadku Osób z Niepełnosprawnościami jest niezbędnym wsparciem i ułatwieniem życia codziennego. Profil Zaufany umożliwia korzystanie z oferowanych przez Fundusz ułatwień związanych z uzyskaniem dofinansowania ze środków PFRON oraz innych usług on-line na wielu portalach urzędowych.


 


Wszystkie osoby z niepełnosprawnościami zachęcamy do załażenia Profilu Zaufanego na platformie ePUAP i złożenie wniosku o dofinansowanie w formie elektronicznej z użyciem systemu SOW. System ten, wyposażony jest we wszystkie potrzebne formularze i wzory, m.in.: wnioski o dofinansowanie, umowy dofinansowania, korespondencję oraz w inne funkcjonalności, ma na celu ułatwienie realizacji programu. Wszystkie dokumenty niezbędne do złożenia wniosku lub zawarcia umowy dofinansowanie lub rozliczenie przyznanego dofinansowania, Wnioskodawca może skanować/powielać w formie elektronicznej.


Termin przyjmowania wniosków mija w dniu 31 sierpnia 2020 roku.


UWAGA!


Oddział Małopolski PFRON przypomina, że wnioski o dofinansowanie kosztów nauki w roku akademickim 2019/2020 można składać do 31 marca 2020 r. (pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym - „Aktywny samorząd” - Modułu II).Zachęcamy do korzystania z możliwości składania wniosków bez wychodzenia z domu a także do kontaktu z bezpłatną infolinią pod numerem 800 889 777. Informacje można uzyskać również na stronie: https://portal-sow.pfron.org.pl

Post date: 2020-03-27 08:44:50
Post date GMT: 2020-03-27 08:44:50