Gmina Wietrzychowice
https://arch.wietrzychowice.pl/uczniowie-szkoly-podstawowej-w-wietrzychowicach-zdobyli-mistrzostwo-powiatu-w-turnieju-brd/
Export date: Fri Feb 23 4:26:45 2024 / +0000 GMT

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W WIETRZYCHOWICACH ZDOBYLI MISTRZOSTWO POWIATU W TURNIEJU BRD
25 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Zalasowej odbył finał powiatowy Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Do rywalizacji przystąpiło 76 zawodników z 19 szkół podstawowych.  Szkołę z Wietrzychowic reprezentowali: Zuzanna Dębińska, Weronika Mądrzyk, Karol Stryczek, Tobiasz Słowik oraz Katarzyna Nowak (rezerwowa), których opiekunem jest Stanisław Magiera.

Nasi uczniowie wypadli znakomicie okazując się najlepszą drużyną w końcowej klasyfikacji, zdobywając puchar i cenne nagrody. Indywidualnie zwyciężyła Weronika Mądrzyk a drugi był Tobiasz Słowik.

Turniej składał się z kilku etapów: w pierwszej kolejności uczestnicy rozwiązywali test                    z przepisów ruchu drogowego, test skrzyżowań, sprawdzali również swoje umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz jazdy rowerem po torze przeszkód.

W trakcie zawodów, OSP z Zalasowej przedstawiła pokaz ratownictwa medycznego. Uczniowie oglądali w akcji Młodzieżową Drużynę Pożarniczą, która w symulacji zdarzenia drogowego mogła wykazać się swoimi wysokimi już umiejętnościami.

Teraz przed naszymi zawodnikami znacznie trudniejsza przeszkoda: finał wojewódzki, który odbędzie się 16 maja w Mikluszowicach.

Post date: 2018-05-10 06:11:35
Post date GMT: 2018-05-10 06:11:35