Gmina Wietrzychowice
https://arch.wietrzychowice.pl/zajecia-zdalne-22-01-2021-r/
Export date: Wed Jun 19 8:01:24 2024 / +0000 GMT

ZAJĘCIA ZDALNE- 22.01.2021 R.
Witam Was Seniorzy!

 Dnia (21 01. i 22.01 ) z co roku o tej porze świętujemy  dzień Babci i Dziadka. Co prawda Babcie miały święto wczoraj ale przyjęło się ze Dzień Babci i Dzień Dziadka obchodzone są w jednym dniu, także możecie świętować dwa dni.

Głównym pomysłodawcą Dnia Babci był Kazimierz Flieger.  Idea utworzenia święta w Polsce pojawiła się w 1964 roku w tygodniku "Kobieta i Życie". Z każdym kolejnym rokiem święto to było coraz bardziej popularyzowane. Dzień Dziadka został przeniesiony do Polski z Ameryki w latach 80 XX wieku. Od tamtego czasu zaczął zyskiwać popularność.

Babcia i Dziadek to najważniejsze po rodzicach osoby w życiu dzieci. Troszczą się o ich zdrowie, wychowanie oraz sprawują opiekę w chwilach, kiedy rodzice wykonują inne obowiązki.  Z tego względu warto doceniać ich pracę i poświęcenie oraz zaakcentować swoją wdzięczność świętując Dzień Babci i Dziadka. 

 W przedszkolach przygotowują na ten dzień specjalne wystąpienia uświetnione piosenkami, wierszykami, tańcem i licznymi pokazami. Babcie i Dziadkowie zaproszeni na uroczystość mogły  podziwiać talenty swoich wnuków oraz robić pamiątkowe zdjęcia. 

Dokładnie rok temu w Klubie w Miechowicach Wielkich mieliście okazję świętować   z młodzieżą z Jadownik Mokrych którzy przedstawili przepiękny program artystyczny poprzez recytację wierszy i tance.

Z powodu koronawirusa pierwszy raz w historii babcie i dziadkowie nie wybiorą się na okolicznościowe imprezy w przedszkolach  

 Pozostało nam świętować tylko w domach  w szczególności poświęcając czas Wam kochani,

 Dobrym spędzeniem czasu z wnukami może być aktywność fizyczna na świeżym powietrzu, która tak pozytywnie wpływa na ciało i pogodę ducha.

Niezłym pomysłem jest także wspólne przeglądanie zdjęć oraz gry planszowe,karty, łamigłówki czy inne ciekawe gry.

Posłuchajcie piosenek:

Pytania do babci i dziadka

Źródło:

YouTube Video: YouTube.com/watch?v=jICXQSFiJkM

 

Kiedy Babcia była mała - wesoła piosenka dla Babci i Dziadka

Źródło:

YouTube Video: YouTube.com/watch?v=LFdIqhUxPDI

Ćwiczenia :

 Proszę o ułożenie jak największej liczby słów z liter wyrazów babcia i dziadek (np. ze słowa babcia: baca, dziadek: Edek itp.)

 Proszę o przypomnienie sobie bajek, w których występują postaci babci i/lub dziadka (np. Czerwony Kapturek, Dziadek do orzechów) i zapisanie na kartce.

Proszę narysować na kartce papieru z bloku drzewo genealogiczne rozpoczynające się od dziadków

 

Proste ćwiczenia dla Seniorów: specjalny prezent na Dzień Babci i Dziadka

Źródło:

YouTube Video: YouTube.com/watch?v=YCvhsm2ZaCc

 Wszystkim Babciom i Dziadkom życzę dużo zdrowia, ekstra humoru,

dużo czasu wolnego, samych przyjemności, jak najmniej kłopotów i wiele radości, nic do naprawiania, gotowania, trzepania, tylko miękki fotel i coś do chrupania, oraz zadowolenia z wnuków.

 

Dziękuję i życzę Pięknego Dnia Babci i Dziadka.

 

Agata Dudek

Post date: 2021-01-22 08:01:11
Post date GMT: 2021-01-22 08:01:11