ZAJĘCIA ZDALNE- 25.01.2021 R.

Witam serdecznie wszystkich Seniorów na kolejnych zajęciach zdalnych.

Wykonujecie przepiękne ozdoby z makramy co mnie bardzo cieszy. Pierwszą propozycją na dzisiejszy dzień jest torebka z makramy. Robi się ją bardzo prosto, a może być bardzo przydatna, nawet jako prezent dla wnuczki.

Torba w całości wykonana jest węzłami płaskimi.

Sznurki na torbę:

  • 30 sznurków po 2,8 m złożone na pół
  • 6 sznurków po 3 m złożone na pół

Te dłuższe sznurki zamocuj na stelażu po 3 z lewej i 3 z prawej strony.

Krok 1. Odmierzamy 7cm. od góry i zaplatamy węzły płaskie .Wykonujemy 7 rzędów

  • Odmierzamy 7cm. od góry i zaplatamy węzły płaskie .Wykonujemy 7 rzędów.

Krok 2. Następnie odliczamy sobie pierwsze 6 sznurków i robimy uchwyt torebki węzłami płaskimi w sumie wykonujemy 14 podwójnych. Po wykonaniu uszów torebki  splatamy nadal węzłami płaskimi.

  • Następnie odliczamy sobie pierwsze 6 sznurków i robimy uchwyt torebki węzłami płaskimi w sumie wykonujemy 14 podwójnych .Po wykonaniu uszów torebki  splatamy nadal węzłami płaskimi.

 

Krok 3. Łączymy uszy torebki i wykonujemy 7 rzędów płaskich

  • Łączymy uszy torebki i wykonujemy 7 rzędów płaskich

Krok 4. Przecinamy węzły ze stelaża zginamy naszą pracę na pół i łączymy jeden koniec z drugim węzłami płaskimi mocno zaciskając, by się nie rozwiązały. Po zakończeniu odwracamy na drugą stronę i GOTOWE. Można dorobić pompona i pasek według upodobania

  • Przecinamy węzły ze stelaża zginamy naszą pracę na pół i łączymy jeden koniec z drugim węzłami płaskimi mocno zaciskając, by się nie rozwiązały . Po zakończeniu odwracamy na drugą stronę i GOTOWE. Można dorobić pompona i pasek według upodobania.

    Zapraszam do ćwiczeń

    Rozgrzewka

    Stań w lekkim rozkroku, unieś ręce w bok i zrób kilka krążeń dłońmi– tak, by rozruszać nadgarstki. Następnie zatocz kilka kół wyprostowanymi rękami, potem wykonaj krążenie bioder, a na koniec  krążenie stopą, ale tak, by nie odrywać palców od podłogi.

    Ćwiczenie 1:wykonaj 6 x wznos ramion nad głowę z jednoczesnym wdechem przez nos i opust z wydechem przez usta. Nie śpiesz się, skoreluj długość ruchu z długością faz oddechu, tak aby były one podobnie długie

    Ćwiczenie2: Połóż się na plecach i zegnij kolana. Stopę prawej nogi oprzyj na lewym kolanie. Unieś lewą nogę, nie odrywając prawej stopy. Wytrzymaj chwilę i opuść nogi. Powtórz 7 razy i zmień nogę.

    Ćwiczenie 3: Leżąc na plecach zegnij nogi pod kątem prostym. Stopy płasko na podłodze. Prostuj i zginaj w kolanie prawą nogę. Powtórz 15-20 razy i zmień nogę.

    Ćwiczenie 4: Nożyce. Połóż się na plecach i ułóż ramiona luźno wzdłuż tułowia. Wyprostowane nogi unieś tak, by z ciałem tworzyły kąt prosty. Zacznij wymachy nogami czyli rowerek. Wykonaj nożyce 15-20 razy.

    Ćwiczenie 5: Połóż się na boku z wyprostowanymi nogami. Unoś i opuszczaj nogę znajdującą się po zewnętrznej stronie. Wykonach 10 wymachów i zmień stronę.

    Ćwiczenie 6: stań w delikatnym rozkroku z rękoma uniesionymi w bok pochyl się do przodu i wykonuj skrętoskłony raz do jednej raz do drugiej nogi z pogłębieniem. Powtórz 10 razy do każdej nogi;

     Ćwiczenie 7: pozostając w rozkroku ręce wyciągnij przed siebie i wykonaj 20 przysiadów;

    Na sam koniec wykonaj 20  pajacyków.

    Otrzymaliśmy  Informację dla Was od:

    Departament Polityki Senioralnej
    Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
    ul. Nowogrodzka 1/3/5
    00-513 Warszawa
    tel.: +48 22 661 18 47,
    e-mail: sekretariat.DAS@mrips.gov.pl

     

    Dzień dobry,

    wiadomość kierujemy do ośrodków wsparcia “Senior+”, na prośbę
    Studenckiego Koła Naukowego Dietetyki Klinicznej Uniwersytetu
    Medycznego w Poznaniu.

    Celem podejmowanych przez SKNDK działań jest przede wszystkim
    promowanie zdrowia, prawidłowych nawyków dążących do zachowania stanu zdrowia na wielu płaszczyznach życia oraz pomoc pacjentom na oddziale Nadciśnienia Tętniczego i Zaburzeń Metabolicznych w Szpitalu Klinicznym im. Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego
    w Poznaniu. Rozległe działania zostały docenione przez Studenckie Towarzystwo Naukowe, które przyznało naszemu Kołu II miejsce w Rankingu Uczelnianych Kół Naukowych w roku akademickim 2019/2020. Jest to dla nas ogromny sukces i zaszczyt, gdyż w rankingu tym brało udział prawie 100 innych Kół. Najbliższym celem jest przeprowadzenie bezpłatnego spotkania lub cyklu spotkań skierowanych do osób starszych oraz ich opiekunów w formie transmisji na żywo poprzez portal YouTube.

    Planowany termin wykładu to piątek, 29 stycznia g.17:00.
    Szczegóły na profilu na facebook’u:
    https://www.facebook.com/SKNDietetykiklinicznejoraz w załączniku.

    Myślę ze warto skorzystać.

    Dziękuję i życzę miłego dnia.

    Agata Dudek

Do pobrania: