Gmina Wietrzychowice
https://arch.wietrzychowice.pl/zajecia-zdalne-25-01-2021-r/
Export date: Wed May 22 1:51:58 2024 / +0000 GMT

ZAJĘCIA ZDALNE- 25.01.2021 R.
Witam serdecznie wszystkich Seniorów na kolejnych zajęciach zdalnych.

Wykonujecie przepiękne ozdoby z makramy co mnie bardzo cieszy. Pierwszą propozycją na dzisiejszy dzień jest torebka z makramy. Robi się ją bardzo prosto, a może być bardzo przydatna, nawet jako prezent dla wnuczki.

Torba w całości wykonana jest węzłami płaskimi.

Sznurki na torbę:

 • 30 sznurków po 2,8 m złożone na pół
 • 6 sznurków po 3 m złożone na pół

Te dłuższe sznurki zamocuj na stelażu po 3 z lewej i 3 z prawej strony.

Krok 1. Odmierzamy 7cm. od góry i zaplatamy węzły płaskie .Wykonujemy 7 rzędów

 • Odmierzamy 7cm. od góry i zaplatamy węzły płaskie .Wykonujemy 7 rzędów.

Krok 2. Następnie odliczamy sobie pierwsze 6 sznurków i robimy uchwyt torebki węzłami płaskimi w sumie wykonujemy 14 podwójnych. Po wykonaniu uszów torebki splatamy nadal węzłami płaskimi.

 • Następnie odliczamy sobie pierwsze 6 sznurków i robimy uchwyt torebki węzłami płaskimi w sumie wykonujemy 14 podwójnych .Po wykonaniu uszów torebki  splatamy nadal węzłami płaskimi.

 

Krok 3. Łączymy uszy torebki i wykonujemy 7 rzędów płaskich

 • Łączymy uszy torebki i wykonujemy 7 rzędów płaskich

Krok 4. Przecinamy węzły ze stelaża zginamy naszą pracę na pół i łączymy jeden koniec z drugim węzłami płaskimi mocno zaciskając, by się nie rozwiązały. Po zakończeniu odwracamy na drugą stronę i GOTOWE. Można dorobić pompona i pasek według upodobania

 • Przecinamy węzły ze stelaża zginamy naszą pracę na pół i łączymy jeden koniec z drugim węzłami płaskimi mocno zaciskając, by się nie rozwiązały . Po zakończeniu odwracamy na drugą stronę i GOTOWE. Można dorobić pompona i pasek według upodobania.

  Zapraszam do ćwiczeń

  Rozgrzewka

  Stań w lekkim rozkroku, unieś ręce w bok i zrób kilka krążeń dłońmi- tak, by rozruszać nadgarstki. Następnie zatocz kilka kół wyprostowanymi rękami, potem wykonaj krążenie bioder, a na koniec  krążenie stopą, ale tak, by nie odrywać palców od podłogi.

  Ćwiczenie 1:wykonaj 6 x wznos ramion nad głowę z jednoczesnym wdechem przez nos i opust z wydechem przez usta. Nie śpiesz się, skoreluj długość ruchu z długością faz oddechu, tak aby były one podobnie długie

  Ćwiczenie2: Połóż się na plecach i zegnij kolana. Stopę prawej nogi oprzyj na lewym kolanie. Unieś lewą nogę, nie odrywając prawej stopy. Wytrzymaj chwilę i opuść nogi. Powtórz 7 razy i zmień nogę.

  Ćwiczenie 3: Leżąc na plecach zegnij nogi pod kątem prostym. Stopy płasko na podłodze. Prostuj i zginaj w kolanie prawą nogę. Powtórz 15-20 razy i zmień nogę.

  Ćwiczenie 4: Nożyce. Połóż się na plecach i ułóż ramiona luźno wzdłuż tułowia. Wyprostowane nogi unieś tak, by z ciałem tworzyły kąt prosty. Zacznij wymachy nogami czyli rowerek. Wykonaj nożyce 15-20 razy.

  Ćwiczenie 5: Połóż się na boku z wyprostowanymi nogami. Unoś i opuszczaj nogę znajdującą się po zewnętrznej stronie. Wykonach 10 wymachów i zmień stronę.

  Ćwiczenie 6: stań w delikatnym rozkroku z rękoma uniesionymi w bok pochyl się do przodu i wykonuj skrętoskłony raz do jednej raz do drugiej nogi z pogłębieniem. Powtórz 10 razy do każdej nogi;

   Ćwiczenie 7: pozostając w rozkroku ręce wyciągnij przed siebie i wykonaj 20 przysiadów;

  Na sam koniec wykonaj 20  pajacyków.

  Otrzymaliśmy  Informację dla Was od:

  Departament Polityki Senioralnej
  Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
  ul. Nowogrodzka 1/3/5
  00-513 Warszawa
  tel.: +48 22 661 18 47,
  e-mail: sekretariat.DAS@mrips.gov.pl

   

  Dzień dobry,

  wiadomość kierujemy do ośrodków wsparcia "Senior+", na prośbę
  Studenckiego Koła Naukowego Dietetyki Klinicznej Uniwersytetu
  Medycznego w Poznaniu.

  Celem podejmowanych przez SKNDK działań jest przede wszystkim
  promowanie zdrowia, prawidłowych nawyków dążących do zachowania stanu zdrowia na wielu płaszczyznach życia oraz pomoc pacjentom na oddziale Nadciśnienia Tętniczego i Zaburzeń Metabolicznych w Szpitalu Klinicznym im. Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego
  w Poznaniu. Rozległe działania zostały docenione przez Studenckie Towarzystwo Naukowe, które przyznało naszemu Kołu II miejsce w Rankingu Uczelnianych Kół Naukowych w roku akademickim 2019/2020. Jest to dla nas ogromny sukces i zaszczyt, gdyż w rankingu tym brało udział prawie 100 innych Kół. Najbliższym celem jest przeprowadzenie bezpłatnego spotkania lub cyklu spotkań skierowanych do osób starszych oraz ich opiekunów w formie transmisji na żywo poprzez portal YouTube.

  Planowany termin wykładu to piątek, 29 stycznia g.17:00.
  Szczegóły na profilu na facebook'u:
  https://www.facebook.com/SKNDietetykiklinicznejoraz w załączniku.

  Myślę ze warto skorzystać.

  Dziękuję i życzę miłego dnia.

  Agata Dudek

Do pobrania:

 Post date: 2021-01-25 08:33:01
Post date GMT: 2021-01-25 08:33:01