Gmina Wietrzychowice https://arch.wietrzychowice.pl/zajecia-zdalne-08-02-2021-r/ Export date: Sat Nov 23 3:49:59 2024 / +0000 GMT |
ZAJĘCIA ZDALNE- 08.02.2021 R.Dzień Dobry, Witam Wszystkich na kolejnych zajęciach zdalnych. Propozycja na dzisiejszy dzień to: Rysunek. Podstawy rysunku. Cieniowanie. Kompozycja.Rysunek to forma sztuki. Rysowanie to proces angażujący oko, umysł i rękę. Oko- praca przy dokładnym oświetleniu, najlepiej przy świetle dziennym lub jasnym rozproszonym sztucznym świetle. Umysł - przy rysowaniu ma towarzyszyć przyjemność. Mimo wielu błędów należy rysować odważnie i nie zniechęcać się. Ręka – podczas rysowania większość ruchów jest wykonywana za pomocą nadgarstka, łokcia i ramienia. Należy opanować różne chwyty, aby zwiększyć paletę pociągnięć. Trzymanie ołówka pod różnym kątem, daje różne możliwości i miękkości linii. Do rysowania niezbędne są ołówki, które dzielimy na twarde i miękkie.
Innymi materiałami potrzebnymi do rysowania to:
Zaczynając rysowanie najpierw nanosimy delikatne linie, które mają posłużyć jako wytyczne. W tym celu wykorzystujemy ołówek twardy. Mamy różne sposoby stosowania techniki cieniowania.
Rysowanie martwej natury.Używając twardego ołówka (H, HB), szkicujemy zarys obiektu. Wypełniamy kartkę tak, aby rysunek nie był zbyt mały lub rozpychający (za duży). Rysunek wzbogaca patrzenie na świat.” Im lepiej nauczysz się widzieć, tym bardziej będą fascynujące nawet zwyczajne obiekty”. Pomocnym narzędziem w rysowaniu jest ołówek. Trzymamy go w odległości ok. 30 cm. przed twarzą, po czym przechylamy go w taki sposób, aby ułożył się zgodnie z daną krawędzią przedmiotu. Kąt uchwycony przenosimy na papier. Ołówek pełni też rolę linijki. Podczas końcowej fazy pracy ołówek może się rozmazywać dlatego dobrze jest podłożyć sobie kartkę papieru. ZadanieProszę ustawić na stole prosty przedmiot np.: filiżankę, garnuszek lub szklankę i przenieść go na kartkę papieru używając odpowiednich ołówków. Zwrócić uwagę na zachowanie proporcji i zastosować jedną z technik cieniowania. Sudoku do rozwiązaniaSudoku składa się z dziewięciu kwadratów, a każdy z nich z kolejnych 9 kwadratów. Naszym zdaniem jest wpisanie cyfr od jeden do dziewięciu, tak aby w danym kwadracie oraz linii żadna z cyfr nie powtórzyła się. Jak widać zasady sudoku są bardzo proste, jednak aby rozwiązać trudnym poziomie potrzeba wykazać się dużym logicznym myśleniem. PORADNIK DLA SENIORA-odc. 7 Źródło:
Dziękuję i życzę miłego dnia. Agata Dudek |
Post date: 2021-02-08 08:04:23 Post date GMT: 2021-02-08 08:04:23 |