IX MIĘDZYGMINNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

13 stycznia 2019 r. odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek w Wietrzychowicach, w którym wzięło udział 53 osoby z czego 11 wykonawców to SOLIŚCI i 7 ZESPOŁÓW . Od godziny 16:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Wietrzychowicach rozbrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Konkurs Kolęd i Pastorałek ma na celu przede wszystkim pielęgnowanie pięknej tradycji śpiewania kolęd w okresie Bożego Narodzenia i jest okazją do zaprezentowania utalentowanych dzieci i młodzieży. Jury Konkursu wręczyło najlepszym nagrody i wyróżnienia w postaci statuetek . Prezentowane kolędy to : ,,Narodził się Jezus’’, ,,Ciemną Nocą ‘’, ,,Takiego Jezuska Serduszko miłuje’’, ,,Aniołki’’, ‘’Pastorałka od serca do ucha’’, ,,Boży Syn’’,,„Cicha noc” , „Mario czy ty wiesz, Bambino Jazzu ”,Gore gwiazda”, „Jakieś światło”, „Mizerna Cicha ”, „Kolęda dla Nieobecnych ” ,Bóg się rodzi’’ i wiele innych pięknych i oryginalnych kolęd i pastorałek usłyszała publiczność zgromadzona w Gminnym Ośrodku Kultury Wietrzychowicach . Muzyczne przedświąteczne wydarzenie cieszy się zainteresowaniem mieszkańców Gminy i wprowadza w bożonarodzeniowy klimat. Uczniowie szkół każdego roku starają się nie tylko profesjonalnie wykonywać świąteczne utwory, ale także starannie przygotowują stroje oraz scenariusz prezentacji scenicznej. Występom towarzyszą tematyczne kostiumy. Największe wrażenie zarówno na jury jak i na publiczności robią zawsze piękne głosy oraz solówki instrumentalne. To im towarzyszą największe emocje oraz najgłośniejsze brawa. Cieszymy się z obecności bardzo zdolnego personelu DPS w Wietrzychowicach, który przy każdym swoim występie rozbawia publiczność.
W tym roku jury w składzie: Przewodniczący Dominik Rzepecki , Małgorzata Więcław, Dorota Sacha, Maria Puka po wysłuchaniu wszystkich podmiotów wykonawczych przyznało następujące miejsca:

KATEGORIA Zespół

1 miejsce – Zespół Jutrzenka DPS Wietrzychowice, Grupa Starszaków Przedszkole Wietrzychowice
2 miejsce –Kl.I Zespół Szkolno Przedszkolny w Wietrzychowicach, Ola Szczepańska –Zuzanna Nowak
3 miejsce –Michał i Jakub Koziara Sikorzyce
4 miejsce – Emilka Maj-Ignaś Pająk Jadowniki Mokre , Grupa Średniaków Przedszkola Publicznego w Wietrzychowicach
KATEGORIA SOLO

1 miejsce – Tomasz Burzawa Miechowice Wielkie ,Gabriel Staśko Sikorzyce

2 miejsce- Daria Nawój Łęg Tarnowski

3 miejsce – Oliwia Curyłło Sikorzyce

4 miejsce- Karolina Kowal Wietrzychowice, Bartłomiej Curyłło Sikorzyce

W czasie obrad Jury Koncertował Zespół ,,POKOLENIA ‘’ z parafii Św.Jakuba Apostoła w Tuchowie pod kierunkiem Pani Ewy Stanisławczyk .Organizatorami Konkursu byli Wójt Gminy Wietrzychowice, Przewodniczący Rady Gminy Wietrzychowice, Gminny Ośrodek Kultury Wietrzychowice oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Wietrzychowicach.
Serdeczne podziękowania za pomoc podczas Konkursu:

Panu Janowi Kwaśniak z Niecieczy , Piotrowi Gorla z Sikorzyc , Komisji Jury, Pani Halinie Kozłowskiej z Jadownik Mokrych, Pani Barbarze Niemiec z Sikorzyc, Zespołowi Pokolenia z Tuchowa, Pani Urszuli Kogut z Jadownik Mokrych, Państwu Marii i Janowi Puka z Sikorzyc. Gratulacje dla zwycięzców.