KLUB SENIORA- lipiec 2019

Klub Seniora w Miechowicach Wielkich działa prężnie nawet wakacyjną porą. Lipiec przyniósł nam wiele miłych atrakcji.

Jak na letnią porę roku przystało-  w upalny dzień- cudownie było wybrać się na Baseny Termalne do Solca Zdroju. Seniorzy aktywnie spędzali czas pływając w basenie rekreacyjnym oraz korzystając z masaży wodnych. Mieliśmy także możliwość doświadczyć  zdrowotnych właściwości  basenów  z siarkową wodą. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni i zrelaksowani.

Innego pogodnego dnia, pojechaliśmy do bliskiej nam miejscowości, gdzie łapiąc promienie słoneczne, spacerowaliśmy po  Ogrodach w Jadownikach Mokrych.  Krocząc uroczymi alejkami, podziwialiśmy piękno oraz unoszący się wokół zapach kwiatów. Niektórzy seniorzy aktywnie spędzili czas robiąc trening na niedalekiej siłowni zewnętrznej przy Ośrodku Rehabilitacyjnym .

Kolejnym- sentymentalnym tym razem wydarzeniem, był wyjazd seniorów z rewizyta do Klubu Seniora w Hubenicach. Zaprzyjaźnieni seniorzy wspólnie spędzili miło czas. Przygotowano dla nas wiele atrakcji oraz pyszny poczęstunek. Obiecując wzajemnie, że przyjaźń ta będzie pielęgnowana, wyjeżdżając do domu,  umawialiśmy się na kolejne spotkanie.

W lipcu zorganizowane zostały zajęcia komputerowe, które poprowadził dla nas Pan Wójt  Tomasz Banek. Jeszcze raz dziękujemy Panu Wójtowi za profesjonalnie przygotowany blok zajęć oraz za poświęcony nam czas.

Seniorzy pamiętają, że pamięć trzeba ćwiczyć i cały czas się rozwijać, dlatego chętnie uczestniczą w zajęciach informatycznych.

W naszym klubie bardzo miło nam było gościć Przewodniczącego Rady Gminy Wietrzychowic- Pana Piotra Moskal oraz sołtysa Miechowic Wielkich – Pana Władysława Kapłon. Seniorzy rozmawiali i zadawali pytania na nurtujące ich wcześniej tematy, zagadnienia.

Jak sami Seniorzy twierdzą -,,W życiu człowieka bardzo ważną rolę pełni zdrowie..”- dlatego w Klubie Seniora cyklicznie odbywają się  zajęcia z rehabilitantem oraz systematycznie trenujemy swoją gibkość i kondycję- uczestnicząc w zajęciach sportowo-rekreacyjnych z instruktorem.

W naszym klubie, artystyczne dusze również znalazły coś dla siebie.  Seniorzy spełniają się, tworząc i rozwijają swoje pasje zarówno te muzyczne oraz plastyczne.  W lipcu zorganizowano  warsztaty muzyczne.  Muzyk, akompaniując, pokierował grupą naszych seniorów. Hmmm…Kto wie … może kiedyś uda się stworzyć chór…? Wszystko przed nami!