Klub seniora- marzec 2019

Uczestnicy Klubu Seniora w Miechowicach Wielkich w miesiącu Marcu nie mieli czasu na nudę. Ciekawy program zajęć i spotkań  uatrakcyjnił wolny czas seniorów.

W naszym klubie mieliśmy wielką przyjemność spotkać się z aktorem – Panem Jerzym Palem, często widzianym na deskach teatrów w całej Polsce.  Aktor Tarnowskiego Teatru  gra  role w sztukach klasycznych, współczesnych i  kabaretowych.  Często widziany jest również na ,,szklanych ekranach” występując  w teledyskach czy reklamach.

Seniorzy mieli okazję posłuchać monologów i fragmentów sztuk kabaretowych wykonanych przez samego aktora. Finalnie brawa były bardzo głośne, co potwierdziło, że spotkanie to- wszystkim dostarczyło wiele pozytywnych emocji.

Kolejnym bardzo ciekawym doświadczeniem  był wykład z piewcą pszczół i miodu- Panem Jackiem Nowakiem. Wykładowca i zarazem wielki pasjonat podzielił się z seniorami wiedzą na temat pszczelarstwa.

Z okazji Dnia Kobiet, 8-go Marca- panowie nie zapomnieli o  uczestniczkach naszego klubu. Uroczyście świętując,  wszystkim Paniom wręczyli wiosenne kwiaty. Miło spędziliśmy czas przy słodkim poczęstunku, słuchając muzyki i czytając piękne wiersze.

11 go marca Pani Barbara Kamysz-Wietacha – pracownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wietrzychowicach- przybliżyła seniorom tematy związane z działalnością GOPS. Seniorzy zebrali cenne informacje na temat możliwości uzyskania świadczeń oraz dowiedzieli się jakie korzyści mogą płynąć z uzyskania Karty Dużej Rodziny czy w ramach  Programu Operacyjnego Pomocy Żywnościowej. Seniorzy zadając pytania, w odpowiedzi uzyskali pełno wskazówek i przydatnych  informacji na temat oferowanych benefitów.

W Klubie Seniora kontynuowano wykłady na temat ziół. Prowadząca- Pani Aneta Woźniak  referowała o dobrodziejstwach ziołolecznictwa oraz uprawach roślin. W następnym miesiącu naszych seniorów czekają zajęcia warsztatowe, na których wykorzystamy dotychczas zdobytą wiedzę.

Zgodnie z kalendarzem i tradycją Seniorzy przywitali Pierwszy Dzień Wiosny. Nie myśląc  o wagarach .. 😉  wzięli udział w specjalnie przygotowanych zajęciach na temat wiosny. Licznie przybyli do klubu, by miło spędzić czas. Wspólnie dekorując salę, nucono piosenki. Oczywiście pojawiły się tematyczne gry, zabawy i zagadki pamięciowe, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród seniorów.

Zorganizowano ,,Wystawę Artystyczną Seniorów”, którą można odwiedzić od marca do końca kwietnia. Na wystawie zaprezentowano obrazy jednego z uczestników klubu -Pana Stanisława Majchra. Polecając, naprawdę warto zobaczyć piękne dzieła lokalnego malarza. Różnorodna tematyka, bogata kolorystyka i liczba dzieł autora robi duże wrażenie.

Na wystawie można  zobaczyć także prace seniorów, które wykonano na dotychczasowych zajęciach plastycznych w klubie. Są to obrazy malowane na szkle, prace wykonane metoda string-art, czy serca z wikliny papierowej, kolorowe motyle wykonane dowolną techniką,  rysunki martwej natury oraz kwiaty z krepiny. Dużą kolekcją mogą pochwalić się również Panie Barbara Kryca oraz Pani Maria Głowa, które są autorkami ozdób wielkanocnych wykonanych z bibuły, papieru, a także kordonka. Swoją kolekcją ze sznurka pochwaliła się również Pani Emilia Łoboda oraz Maria Kapłon. Pani Marianna Giza, jest zaś specjalistką od pięknie pachnących chlebowych baranków, a Pani Helena Tarchała od wiosennych koszyczków. Wszyscy seniorzy wymieniają się doświadczeniem ucząc się wzajemnie i zarazem  doskonalą swoje talenty plastyczne.

W marcu bardzo miło było nam gościć- wójta Gminy Wietrzychowice – Pana Tomasza Banka wraz z Zastępcą Wójta Gminy – Panią Sabiną Nowak, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Panią Jadwigą Gorla oraz pracowników naszej gminy. Seniorzy oprowadzili naszych gości po Klubie Seniora opisując wystawę artystyczną i miło spędzili czas przy rozmowie.

W programie zajęć klubu pojawiła się także tematyka integracji grupy. Seniorzy chętnie biorą udział w grach, zabawach ćwiczeniach ruchowych, zajęciach tanecznych, ćwiczeniach koncentracji i pamięci. Na ćwiczeniach mających na celu lepsze poznanie uczestników klubu, wykonano portrety mówiąc sobie wzajemnie komplementy.

Celebrowano również imieniny Heleny, Kazimierza, Krystyny i Józefa. Wszystkim solenizantom jeszcze raz składamy najlepsze życzenia.