KLUB SENIORA- PODSUMOWANIE PAŹDZIERNIKA

Za Nami miesiąc październik, w którym w pierwszej kolejności w Klubie Seniora świętowaliśmy z okazji Europejskiego Dnia Seniora oraz Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. W ramach zajęć kulinarnych przygotowano liczne przekąski które były serwowane w tym dniu. Grupa młodzieży ze Szkoły Podstawowej przygotowała wspaniałą część artystyczną. Był to szczególny czas, gdyż otrzymali od Pana Wójta w prezencie tablicę z nazwą “Klub Seniora Radosna Przystań” oraz zdjęcie grupowe, przy którym często się zatrzymujemy, ponad to medale ” Super Senior” dla każdego, jak najbardziej Seniorów mamy Super. W tym dniu najstarszy z uczestników, Pan Władysław Pudło, podziękował w imieniu członków za stworzenie tego miejsca, co poparli wszyscy gromkimi brawami, jednoznacznie potwierdzając że spotkania w Klubie są dla wielu z nich ważne.
W miesiącu październiku Seniorzy podjęli wiele aktywności, a mianowicie wspólnie odmówili różaniec święty w kościele parafialnym w Wietrzychowicach, po którym zostali ugoszczeni przez księdza proboszcza na plebanii, za co serdecznie dziękujemy. Również z inicjatywy Seniorów, przejęliśmy pod opiekę znajdujący na terenie siedzi-by Klubu w Miechowicach Wielkich, Krzyż. Dzięki wspólnej pracy oczyściliśmy go, wycięliśmy niepotrzebne gałęzie krzewów, a następnie ozdobiliśmy sztucznymi kwiatami przygotowując tym samym na nadchodzące święta. Wszyscy aktywnie i z zapałem wykonywali powierzone im funkcje, radząc się nawzajem co jeszcze należy zrobić. Efekt wyszedł piękny dając Naszym podopiecznym niemałą przyjemność i satysfakcje.
W tym miesiącu było wiele spotkań z kulturą, w czasie wyjazdu do kina na film ” Legiony”, do teatru na spektakl ” Balladyna”, zwiedzając Muzeum w Ratuszu na tar-nowskiej starówce. Ponad to spacerując po Parku Strzeleckim w Tarnowie, gdzie Klubowicze podziwiali polską złotą jesień, oraz Mauzoleum generała Józefa Bema, przy-stając nieopodal stawu na którym się znajduje,
Ozdabiając wnętrze klubu barwami jesieni, wykonywali liście z papieru, obrazy z dmuchawcami oraz na zajęciach z panią Iwoną, terapeutką zajęciową, leśne stroiki z grzybami, które pomimo upływu dni zachwycają świeżością lasu naszą wystawkę.
Nie odłączną częścią zajęć są ćwiczą umysł, za sprawą zadań z cyklu ” Senior aktyw-ny intelektualnie”, krzyżówek i wykreślanek. Grupa integruje się poprzez częste gry stolikowe, wspólny śpiew i tańce.
Nasi podopieczni dbając o swoją sprawność fizyczną na każdym spotkaniu chętnie uczestniczą w zajęciach ruchowych na naszej salce do ćwiczeń.
Ponadto dwukrotnie w tym miesiącu odwiedziła nas Pani rehabilitantka, wykonując z Seniorami liczne ćwiczenia gimnastyczne przy pomocy przyrządów znajdujących się w naszym klubie, lasek gimnastycznych, piłek, czy też jeży sensorycznych, które czę-sto używamy.
Gościem miesiąca października, byli reprezentanci Kapeli Wietrzychowianie w osobie Pani Elżbiety Kawa oraz Pana Stanisława Magiera. Za sprawą strojów przybliżyli oni Seniorom folklor regionalny, a ponad to historię 10 lecia istnienia zespołu. Serdecznie dziękujemy za przybycie i życzymy dalszych sukcesów i licznych występów.