KLUB SENIORA-PODSUMOWANIE SIERPIEŃ 2019

Za Nami ostatni miesiąc wakacji, a zarazem pierwszy miesiąc z nową prowadzącą, który pozwolił Nam się lepiej poznać. Najważniejszym jednak wydarzeniem był debiut Seniorów na Dożynkach Gminnych  w Wietrzychowicach, do którego członkowie Klubu skrupulatnie się przygotowali. Zaowocowało to sukcesem i gromkimi brawami od publiczności, co dało ogromną satysfakcję.

Ponadto równie przyjemnym doświadczeniem były zajęcia z Panią psycholog, które bardzo się spodobały.Wspólna integracja, poznawanie swojej osobowości i temperamentu pozwoliły dostrzec podobieństwa i różnice jakie są powiązane z poszczególnymi kolorami, co zaskoczyło wielu z Nas. Kończąc zajęcia Pani Monika trafnie zaproponowała rozgrywkę na znajomość utworów,           które w trakcie Seniorzy ochoczo śpiewali. Kontynuacją wokalną w minionym miesiącu były zajęcia muzyczne prowadzone przez Pana Adama  który przygrywając wspólnie zaśpiewał z Klubowiczami. Dodatkowo jak co miesiąc, również w sierpniu odwiedziła Nas Pani rehabilitantka, wyczekiwana przez dużą część grupy.

Ćwicząc  manualnie dłonie Seniorzy przystąpili do plecenia koszy z wikliny papierowej. Pozornie trudne zadanie przyniosło zachwycający efekty. Oprócz tego podczas zajęć z Panią terapeutką zajęciową, podjęli się wykonania wazonów ze sznurka oraz profesjonalnych różyczek ze wstążki, co było nie lada wyzwaniem, wymagało to dużej precyzji.

Nie zapominając o aktywności ruchowej, chętnie i z zapałem wykonywali ćwiczenia gimnastyczne z przyrządami: piłkami, ciężarkami i laskami gimnastycznymi. Po za tym, doskonalili kroki tańcząc Poloneza, zaznaczając jednocześnie, że ” taniec to najlepsza aktywność”.

W miesiącu sierpniu nie mogło zabraknąć oczywiście licznych zadań ćwiczących umysł, z alfabetem, wykreślanek, krzyżówek, jak również, zabaw i gier stolikowych, takich jak państwa miasta, czy 5 sekund. W dniu 21.08 odbyły się zajęcia kulinarne z Panią Kasią, która przy współpracy Seniorów przyrządziła potrawy, a następnie przy wspólnym stole z przyjemnością je degustowali.

Gościem w miesiącu sierpniu był Pan Piotr Gorla, który opowiedział Nam o swojej pasji jaką jest taniec, Zaprezentował Seniorom swoje osiągnięcia na turniejach tanecznych, opowiedział o strojach, przybliżył specyfikę poszczególnych tańców towarzyskich. Ponadto pokazał kilka kroków tanecznych, które z chęcią wielu chciało się nauczyć. Bardzo dziękujemy za wizytę i życzymy dalszych sukcesów.