KLUB SENIORA- PODSUMOWANIE WRZESIEŃ

Nastała jesień, również u nas w Klubie, gdzie pełnia kolorów, nowych pomysłów, miłych doświadczeń i uśmiech na twarzach Naszych Seniorów.

Miesiąc wrzesień przyniósł dużo ruchu na świeżym powietrzu. W pierwszej kolejności w czasie pobytu w Ośrodku w Jadownikach Mokrych, gdzie Seniorzy korzystali z dobroczynnych właściwości Groty Solnej, ponadto łapali promienie słoneczne w czasie przechadzki po ogrodach i ćwiczeń na Otwartej Strefie Aktywności w tejże miejscowości. Następnie podczas wędrówek po Parku Zdrojowym oraz Bulwarach Dietla w trakcie wycieczki do Krynicy Zdrój.

Zajęciami dodatkowymi były, jak co miesiąc obecność Pani Beaty, Naszej rehabilitantki. Miło nam było również gościć Panią dietetyk, która przedstawiła zasadność przyjmowania wapnia i witaminy D w diecie oraz przybliżyła powiązanie niektórych chorób z niedoborami poszczególnych witamin. Uzupełnieniem była obecność Gości – Pań pielęgniarek, które porozmawiały z Seniorami na tematy jednostek chorobowych, które mogą dotyczyć Seniorów, dając jednocześnie rzeczowe i wartościowe porady. Dodatkowo odwiedziła Nas Pani Basia z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, która przekazała informacje na temat Świadczenia Uzupełniającego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji oraz zaprezentowała szczegóły programu „Małopolski Tele-Anioł, do którego zdecydowało się przystąpić kilku Seniorów. Ćwicząc zdolności manualne z Panią terapeutką zajęciową, wykonywaliśmy świeczniki z masy solnej. Ponad to zdobiąc kolorami jesieni nasz Klub, przystąpiliśmy do wykonywania liści z papieru. Po raz kolejny odwiedziła nas Pani psycholog, której zajęcia przeprowadzane w bardzo przyjaznej atmosferze, dają wiele uśmiechu. Obfitują one w liczne zabawy integrujące grupę, a przy tym uwydatniają różnicę poglądów, temperamentów, które pomimo tego pozwalają naszej grupie efektownie współpracować. Na rezultaty nie trzeba było długo czekać, gdyż na powyższych zajęciach Klubowicze wspólnie wybrali Nazwę Klubu która brzmi” Radosna Przystań”. Również Nasz Hymn powstał zaraz na drugi dzień, gdyż słowa same się nasuwały, co za tym idzie śpiewa się równie łatwo i przyjemnie. Logo Klubu, za sprawą Naszego malarza i przy współpracy wielu osób,  już ozdabia Naszą salkę.
Jak dobrze, że mamy tak wspaniałych i utalentowanych Seniorów.

W tym miesiącu celebrowaliśmy imieniny  Marii, Marianny oraz Stanisława. Solenizantom jeszcze raz składamy najszczersze życzenia dużo, dużo zdrowia i pomyślności.

Odbyły się ponadto zajęcia dostosowane do indywidualnych potrzeb Naszych podopiecznych, związane z obsługą telefonów komórkowych, pisaniem wiadomości sms, jak również dla chętnych z obsługi laptopów, przesyłania zdjęć. Będziemy w dalszym ciągu uzupełniać umiejętności jakie niosą ze sobą obecne czasy aby Naszym  Seniorom nie zagrażało wykluczenie spowodowane  nie czuli  Aktywizując umysł wykonywaliśmy liczne zadania z rymami, alfabetem, wykreślanki, krzyżówki, jak również graliśmy w gry stolikowe. Nie mogło zabraknąć ruchu, gimnastyki i tańców. w związku z czym jak co miesiąc, również we wrześniu, kilkakrotnie w czasie spacerów po okolicy odwiedziliśmy Otwartą Strefę Aktywności w naszej miejscowości, gdzie Seniorzy po krótkim odpoczynku, chętnie wykonują ćwiczenia na przyrządach tam znajdujących się.