KLUB SENIORA W MIECHOWICACH WIELKICH-STYCZEŃ 2019

Klub Seniora w Miechowicach Wielkich – działa w  Gminie Wietrzychowice od stycznia 2019 r. Seniorzy spotykają się 3 razy w tygodniu. Seniorzy mogą tutaj rozwijać swoje pasje, zdobywać nowe doświadczenia i przede wszystkim spędzać miło czas w przyjaznej atmosferze.

            Oficjalne otwarcie Klubu Seniora w Miechowicach Wielkich miało miejsce 31.01.2019r. Gościem honorowym był poseł RP Pan Wiesław Krajewski. Seniorzy mieli możliwość zaprezentować swój występ artystyczny, podczas którego recytowali wiersze, śpiewali oraz zatańczyli.

W styczniu dla uczestników klubu zorganizowano spotkanie z  Policją . Pan st. sierż. Dawid  Dziedzic z Komisariatu Policji w Żabnie  – przeprowadził informacyjno-edukacyjne spotkanie, na którym  seniorzy dowiedzieli się  jak zachować się w sytuacjach niebezpiecznych oraz jak należy unikać zagrożeń i oszustw.

Seniorzy mieli także możliwość wziąć udział w zajęciach komputerowych, które prowadził Wójt Gminy Wietrzychowice Pan Tomasz Banek. W pracowni komputerowej seniorzy poznawali obsługę komputera, a podczas kolejnego spotkania doskonalili poruszanie się po internecie.

            Seniorzy poszerzali wiedzę na temat historii swojej ,,małej ojczyzny”. Pan Władysław Pudło autor ,,Monografii Parafii Gminy Wietrzychowice” jest jednym z uczestników naszego klubu

i mamy  wielkie szczęście, że możemy uczestniczyć w  jego ciekawych prelekcjach historycznych.

W styczniu w Kubie Seniora regularnie prowadzone były grupowe ćwiczenia ogólnoruchowe z wykorzystaniem sprzętu. Seniorzy mają możliwość korzystania z sali wyposażonej w sprzęt sportowy taki jak:  piłki gimnastyczne, maty, taśmy, laski gimnastyczne, kółka Pilates. Zajęcia prowadzone przez instruktora, dostosowane są do możliwości uczestników.

            Seniorzy chętnie brali udział w grach, zabawach i animacjach. Chusta animacyjna i zajęcia

z nią spowodowały, że każdy uczestnik ćwicząc koordynację wzrokowo ruchową jednocześnie bawił się z uśmiechem od ucha do ucha.. Zorganizowano wiele quizów. Niektóre ćwiczenia wymagały skupienia i koncentracji a to wszystko przy bardzo dobrej atmosferze i zabawie. Seniorzy nauczyli się prostych choreografii i w dalszym ciągu doskonalą tańce integracyjne.

Swoje plastyczne zainteresowania seniorzy mogli doskonalić podczas  zajęć plastycznych

i rękodzieła- malowanie obrazów na szkle, kwiaty z bibuły i krepiny, składanie origami, dekoracyjne flakoniki i lampiony ze słoiczków to tylko niektóre z technik jakie wykorzystano podczas zajęć.

Osoby utalentowane muzycznie lub lubiące śpiew i muzykę mogły rozwijać swoje pasje

w naszym klubie. Seniorzy chętnie śpiewali piosenki i przyśpiewki z lat młodości. Pojawiły się także aktualne utwory z polskiej muzyki rozrywkowej. Cyklicznie organizowane potańcówki pozwalają na miłe spędzenie czasu, zapoznanie się z uczestnikami klubu oraz zapewniają świetną zabawę.