MISTRZOSTWO POWIATU W ROWEROWYM TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO

Mistrzowie powiatu tarnowskiego w BRD pochodzą z Wietrzychowic!                   

26 kwietnia 2019 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Zalasowej po raz kolejny odbył finał Eliminacji Powiatowych Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Rywalizacja obywała się w dwóch kategoriach: starszej (klasy VI, VII, VIII oraz III gimnazjum) oraz w kategorii młodszej (klasa IV i V).                                                                 Każdy z zawodników miał do pokonania cztery konkurencje (test wiedzy z przepisów ruchu drogowego, test skrzyżowań, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, oraz pokonywanie rowerowego toru przeszkód).

Nad przebiegiem konkurencji czuwali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Nasi uczniowie spisali się rewelacyjnie. Zarówno w kategorii młodszej jak i starszej zwyciężyli, zdobywając prawo startu na zawodach wojewódzkich, które odbędą się w Stroniu powiat wadowicki w dniach 16 i 17 maja br. Indywidualnie najlepsi okazali się Gabriel Staśko oraz Maksymilian Baran. Serdeczne podziękowania kierujemy do pani Anny Socha za pomoc w przygotowaniu uczniów w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wyniki Turnieju Powiatowego BRD:

Kat. młodsza: drużynowo i indywidualnie

1 m. SP Wietrzychowice – Gabriel Staśko (1), Oliwia Curyłło (2), Michał Kosoń (3), Karolina Lizak (5), opiekun Stanisław Magiera

2 m. SP Zalasowa

3 m. SP Łętowice

Kat. starsza: drużynowo i indywidualnie

1 m. SP Wietrzychowice – Maksymilian Baran (1), Karol Stryczek (2), Tobiasz Słowik (5), opiekun Stanisław Magiera

2 m. SP Joniny

3 m. SP Wierzchosławice