OT KOWR W KRAKOWIE ZAPRASZA KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH DO UDZIAŁU W KONKURSIE “POLSKA SMAKUJE NA BOŻE NARODZENIE”

Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Krakowie serdecznie zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich z terenu  województwa  małopolskiego  do wzięcia udziału w konkursie „Polska smakuje na Boże Narodzenie”.

Przedmiotem  konkursu jest  wykonanie  pracy, obejmującej łącznie  prezentację i opracowanie rysu historycznego przepisu na regionalną potrawę, która jest tradycyjną potrawą bożonarodzeniową, charakterystyczną dla regionu działania danego  Koła  Gospodyń  Wiejskich  oraz  przygotowanie  potrawy  wg.  przepisu i wykonanie zdjęcia tej potrawy.

Celem Konkursu jest zachowanie w pamięci przepisów na tradycyjne, regionalne potrawy bożonarodzeniowe, promowanie regionalnych potraw, a także bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych związanych ze świętami Bożego Narodzenia, kształtowanie nawyków zakupowych poprzez  świadomy  wybór polskich produktów pochodzących od lokalnych producentów i rolników, popularyzacja wiedzy oraz podniesienie świadomości w zakresie patriotyzmu konsumenckiego.

Formularze zgłoszeniowe  i prace  konkursowe  należy  przekazać  do Organizatora w formie    elektronicznej    drogą    mailową    w    nieprzekraczalnym    terminie  do 9 grudnia 2020 r. na adres: krakow@kowr.gov.pl podając w tytule maila: KONKURS – ,,Polska smakuje na Boże Narodzenie”

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

DO POBRANIA: