SPRAWOZDANIE ZA MIESIĄC SIERPIEŃ

W miesiącu sierpniu pomimo sytuacji epidemiologicznej, która panuje
w naszym kraju, zajęcia w Klubie Seniora w Miechowicach Wielkich odbywały się zgodnie z harmonogramem lecz z zachowaniem środków ostrożności oraz
z przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa określonych przez Ministerstwo Zdrowia. W tym trudnym czasie starano się w różnorodny sposób organizować Seniorom wolny czas tak by mogli w miłej atmosferze pogłębić swoje zainteresowania i wymienić się swoimi doświadczeniami.

W ramach zajęć plastycznych, jak co miesiąc tak również w sierpniu, Seniorzy wykonali szereg przepięknych prac. Dużym zainteresowaniem cieszyły się prace z rękodzieła wykonane własnoręcznie, gdzie wynik końcowy dał Klubowiczom  poczucie własnej wartości i satysfakcji. Przykładem takiej pracy, która przyniosła Seniorom dużo radości, były stojaki na serwetki zrobione ze spinaczy. Wykonanie tej pracy wymagało od uczestników zajęć ogromnej dokładności i precyzji. Prace te uzupełnione serwetkami pięknie ozdobiły stoły
w sali Klubu Seniora.

Kolejną  pracą wykonaną przez Klubowiczów były organizatory zrobione
z rolek po papierze, które zostały przyozdobione kolorowym papierem
i umieszczone na płycie CD. Skończone prace stały się przydatne na przybory szkolne takie jak kredki, ołówki, itp.

Następnym rękodziełem wykonanym w ramach zajęć plastycznych były miniaturowe studnie i wiatraki. Seniorzy przy tworzeniu tych prac wykazali się dużą pomysłowością i wyobraźnią gdyż wiatraki obracały się i wyglądały przepięknie. Na zajęciach w Klubie zostały wykonane również ramki z papieru oraz wikliny papierowej, które zostały przyozdobione kwiatami zrobionymi własnoręcznie z papieru, filcu i pianki. Prace te wymagały od Klubowiczów ogromnej twórczości i sprawności manualnej. Po wykonaniu zostały powieszone na ścianach wewnątrz naszego budynku. Ponadto Seniorzy wykonali również witraże na szkle oraz pan Stanisław Majcher namalował obrazy. Wszystkie te prace zostały umieszczone w Klubie Seniora i stanowią piękne ozdoby, które cieszą oko i wywołują uśmiech na twarzy.

W miesiącu sierpniu nie obyło się także bez śpiewania ulubionych piosenek religijnych i biesiadnych, które są bardzo lubiane przez Klubowiczów. Pan Stanisław Majcher w ramach zajęć muzycznych w bardzo ciekawy sposób opowiedział także historię o saksofonie oraz zagrał wiele wesołych, melodyjnych i przepięknych piosenek weselnych.

W Klubie Seniora nie zapomniano również o aktywności ruchowej, która tak pozytywnie wpływa na samopoczucie i kondycję fizyczną Klubowiczów. Swoją formę Członkowie Klubu mieli okazję potrenować podczas ćwiczeń wykonywanych z wykorzystaniem akcesoriów rehabilitacyjnych i rowerka elektrycznego. W trakcie ćwiczeń fizycznych została zachowana odpowiednia odległość zgodnie z zasadami bezpieczeństwa.

W ramach zajęć Seniorzy ćwiczyli także czynnie swój umysł poprzez różne zadania z cyklu szyfro, krzyżówki, łamigłówki jak również zabawy i gry stolikowe takie jak: ,,Quiz o Polsce” ,,Dobble” czy ,,5sekund”. Członkowie chętnie podejmowali zajęcia związane z aktywnym rozwojem pamięci.

W Klubie Seniora odbyły się również zajęcia kulinarne, na których były pieczone jabłuszka w cieście. Nie brakowało chętnych do pomocy i zjedzenia przepysznych przekąsek. Miło, integracyjnie i towarzysko było także przy wspólnym grilowaniu, na którym serwowane były kiełbaski, kaszanka i sałatka warzywna. Miła i przyjacielska atmosfera na grillu sprawiła, że wszyscy świetnie spędzili czas i napełnili się pozytywną energią.

Klubowcze mieli zaszczyt uczestniczyć także w zajęciach z panią psycholog Beatą Winnicką. Tematem zajęć był ,,Lot moim balonem”. Senoirzy zostali podzieleni na dwie grupy. Ich zadaniem było wykonanie pracy na pogłębienie satysfakcji z własnego życia. Polegało to na przyklejeniu lub narysowaniu na kartce swoich zainteresowań/hobby, po czym przeciwna grupa miała odgadnąć przynależność pracy do danej osoby.

Członkowie Klubu Seniora w Miechowicach Wielkich w miesiącu sierpniu twórczo spędzili wolny czas aktywnie uczestnicząc w zajęciach plastycznych, muzycznych, umysłowych i ruchowych.