STRAŻE POŻARNE Z POWIATU TARNOWSKIEGO ĆWICZYŁY W WOLI ROGOWSKIEJ

20 października br. w Woli Rogowskiej zebrało się ok. 16 jednostek OSP z terenu całego powiatu w celu sprawdzenia ich gotowości operacyjnej oraz umiejętności podejmowania działań podczas symulowanych zdarzeń.

Podczas treningu strażacy ćwiczyli:
– przepompowywanie wody, która wypłynęła z drugiej części wału,
– uszczelnianie wału workami z piaskiem przy użyciu specjalnego sprzętu – workownicy,
– gaszenie szkoły i ratowanie poszkodowanych,
– ratowanie osób przygniecionych drzewem,
– udzielanie pomocy osobom, które ucierpiały podczas wypadku samochodowego.
Ćwiczenia z użyciem rękawów służących do podnoszenia wału zostały przeniesione na inny termin.

Serdecznie dziękujemy Panu Piotrowi Szpunarowi i Panu Piotrowi Wójcikowi Komendantom Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie, Panu Staroście Romanowi Łucarzowi i Zarządowi Powiatowemu Ochotniczych Straży Pożarnych na czele z jej Prezesem Panem Kazimierzem Sadym za wspólne ćwiczenia i współprace.

Dodać należy, że nie mały wkład w te manewry mieli Pan Maciej Mądrzyk Prezes Gminnego OSP oraz Pan Tadeusz Kozioł Komendant Gminny OSP odpowiedzialny za koordynowanie całymi ćwiczeniami.

Słowa wdzięczności kierujemy również do Koła Gospodyń w Woli Rogowskiej za wielką pomoc i bardzo duże zaangażowanie w odpowiednim przyjęciu około 110 uczestników tych manewrów oraz do Pani Jadwigi Gorli Dyrektora GOK za pomoc w upiększeniu sali w Domu Ludowym w Woli Rogowskiej oraz zadbanie o udokumentowanie tego wydarzenia.

 

Zachęcamy do obejrzenia relacji z wydarzenia na Tarnowskiej. tv: