ZAJĘCIA ZDALNE- 16.12.2020 R.

Witam Was Seniorzy!!!

Na dzisiejsze zajęcia mam propozycję abyście spróbowali zrobić świąteczny wieniec na drzwi.

Będziecie potrzebowali:

  • dużo szyszek
  • pistolet z klejem na ciepło
  • druciany wieszak na ubrania
  • farba w spray’ złota, srebrna
  • dodatki według uznania bombki świerk
  • wstążka, materiał na kokardę
  • kombinerki, karton.

Zaczynamy od wykonania koła z wieszaka. Najłatwiejszy w obróbce będzie cienki metalowy wieszak Najpierw rozplątujemy mocowanie wieszaka przy haczyku – najwygodniej będzie to zrobić z pomocą kombinerek. Następnie uformuj z wieszaka koło. Zaczynamy od uformowania wieszaka aby zrobił się okrągły przy pomocy kombinerek.

Zaczynając od góry, za pomocą kleju mocujemy szyszka po szyszce obok siebie na drucie, tak by odstępy między nimi były jak najmniejsze.  Gdy przyklejamy cały okrąg, to tym samym sposobem przyklejamy wewnętrzny rząd szyszek. Najlepiej bokiem, przodem lub tyłem – bardziej urozmaicone rozłożenie będzie ciekawiej wyglądało. Tak przygotowany wieniec zostawiamy do całkowitego wyschnięcia kleju i ostygnięcia. Następnie Umieszczamy wieniec w kartonie i przy pomocy farby w spray’ malujemy go. Zostawiamy do wyschnięcia.

 Przy pomocy pistoletu z klejem umieszczamy na wieńcu ozdoby – według uznania Dobrze ukryją też resztki kleju. Czekamy, aż całość wyschnie i na górze wieńca wiążemy kokardę.

Stroik z szyszek z kokardą

Stroik z szyszek i gałązek

Na tak przygotowaną formę zaczynamy po kolei “nawlekać” bombki. Najciekawszy efekt uzyskasz wykorzystując kule różnej wielkości i o różnych fakturach – w jednym lub w dwóch kolorach. Gdy wszystkie bombki będą nawleczone, przełóż zagiętą końcówkę za haczyk – i w ten sposób zepnij wieniec.

Stroik wykonany z bombek

Życzę miłej zabawy i miłego dnia Agata Dudek.