Życzenia Wójta Gminy Wietrzychowice z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, święta nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty, zwracam się do Was, szanowni Państwo, z wyrazami szacunku za Wasz trud włożony w kształcenie i wychowanie dzieci i młodzieży, które są naszym największym narodowym skarbem.

To dzięki Waszym staraniom, wielu młodych ludzi poznaje siebie i swoje predyspozycje, odkrywa talenty i pasje, znajduje motywację do zmagania się ze swoimi słabościami.

W dzisiejszej, niełatwej rzeczywistości, to właśnie Wy stajecie się dla młodych ludzi szansą na odnalezienie właściwych wzorców, odkrywanie pięknych stron świata.

Wasza mądrość stanowi ważny punkt odniesienia dla młodego pokolenia – jesteście nie tylko przewodnikami po tajnikach wiedzy, ale także coraz częściej wyznacznikiem granic i zasad, ostoją w trudnych chwilach.

Codziennie bierzecie odpowiedzialność za przyszłość Waszych podopiecznych, a tym samym tworzycie podstawy do lepszego jutra w naszej małej ojczyźnie.

Wiem, że efekty pracy nauczyciela widoczne są często po latach. Wierzę, że uczynicie wszystko, aby te wyniki napawały Was dumą.

Dziękuję za Waszą pozytywną energię, którą przekazujecie uczniom, za godziny spędzone na przygotowaniu lekcji.

W dniu Waszego święta życzę Wam Szanowni Państwo, radości i satysfakcji z pracy, dumy z wychowanków i powodzenia w życiu osobistym

  Serdeczne życzenia składa:

  Wójt Gminy

  Tomasz Banek