AGROTURYSTYKA – SZKOLENIE

Dnia 6 czerwca 2017r w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Wietrzychowicach odbyło się szkolenie dla osób zainteresowanych prowadzeniem gospodarstw agroturystycznych.


Mieliśmy przyjemność gościć podczas szkolenia Panią Jolantę Luberę, która aktywnie prowadzi gospodarstwo agroturystyczne na terenie gminy Lisia Góra oraz Pana Wojciech Skrucha Radnego Województwa Małopolskiego.

Ponadto w spotkaniu uczestniczył Pan Tomasz Banek Wójt Gminy Wietrzychowice, Pan Leszek Wojciechowski doradca Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego i mieszkańcy naszej gminy.

Podczas szkolenia mieliśmy okazję usłyszeć od Pani Jolanty Lubery wiele praktycznych rad dotyczących prowadzenia gospodarstwa agroturystycznego. Także omówiono zalety i zagrożenia prowadzenia agroturystyki.

Pan Wojciech Skruch przedstawił aktualny zakres prac związanych z budową ścieżek rowerowych finansowanych przez Urząd Marszałkowski w Krakowie. Jedna z takich tras z Wietrzychowic do Biskupic Radłowskich jest właśnie w trakcie budowy. Docelowo w niedługim czasie ścieżka rowerowa będzie dawała możliwość przejazdu rowerzystom z Zakopanego do Wietrzychowic.