CZWARTE MIEJSCE UCZNIÓW Z WIETRZYCHOWIC W FINALE WOJEWÓDZKIM TURNIEJU BRD

W środę16 maja 2018 roku w Zespole Szkół w Mikluszowicach (pow. bocheński) odbył się XLI Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych.

Celem turnieju jest popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, umiejętność udzielania pierwszej pomocy oraz kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego.

Na starcie stanęły  22 najlepsze drużyny z całego województwa małopolskiego – laureaci etapów powiatowych. Szkołę Podstawową w Wietrzychowicach oraz powiat tarnowski, reprezentowała drużyna w składzie: Zuzanna Dębińska, Weronika Mądrzyk, Karol Stryczek i Tobiasz Słowik pod opieką p. Stanisława Magiery.

Na tym szczeblu rywalizacji, zespół z Wietrzychowic już od wielu lat plasuje się zawsze       w czołówce. Tym razem nasza drużyna zajęła wysokie czwarte miejsce a Karol Stryczek indywidualnie także był czwarty wśród 88 uczestników finału. Uczniowie w nagrodę otrzymali upominki oraz pamiątkowe dyplomy.

Po uroczystym rozpoczęciu turnieju zawodnicy musieli rozwiązać testy z zakresu przepisów ruchu drogowego (test wiedzy i test skrzyżowań) oraz zmierzyć się z zadaniami praktycznymi na torze sprawnościowym. Następnym zadaniem była jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego, na którym zawodnicy musieli zaliczyć punkty kontrolne zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego. Na zakończenie uczestnicy Turnieju musieli udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej, mieli na to tylko pięć minut.

Podczas ćwiczeń z pierwszej pomocy, wspomagała drużynę radą i doświadczeniem pani Ania Socha, której serdecznie dziękujemy.