DOŻYNKI W WOLI ROGOWSKIEJ

13 sierpnia br. w Woli Rogowskiej odbyły się Gminne Dożynki. Święto Plonów to czas, kiedy rolnicy mogą uczcić zakończenie prac na roli oraz podziękować za zebrane owoce tej ciężkiej i często mozolnej pracy. Obchody dożynkowe tradycyjnie rozpoczęły się Mszą Świętą tym razem w kościele parafialnym w Woli Rogowskiej.

Po uroczystej mszy, powitaniu Gości zostały wręczone ordery i odznaczenia strażackie z okazji 120-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Rogowskiej. Następnie rozpoczęto Konkurs Wieńca Dożynkowego, w którym wzięło udział 8 sołectw. Rywalizacja była duża ostatecznie pierwsze miejsce w kategorii:

  • Wieniec nowoczesny zdobyła grupa wieńcowa z Jadownik Mokrych, która będzie reprezentować Gminę Wietrzychowice na Dożynkach Wojewódzkich
  • Wieniec tradycyjny zdobyła grupa wieńcowa z Sikorzyc, która będzie reprezentować Gminę Wietrzychowice na Dożynkach Powiatowych

Podczas tegorocznego Święta Rolników uczestnicy mogli smakować regionalnych potraw ze stoisk Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń, obejrzeć paradę motocykli oraz uczestniczyć w licznych konkursach.  Na koniec odbyła się zabawa taneczna.

Relacje z wydarzeń 13 sierpnia zarejestrowała telewizja Tarnowska.tv:

Galeria zdjęć z wydarzenia: