Luty, choć krótszym jest miesiącem przyniósł naszym seniorom moc atrakcji

Uczestnicy klubu  słuchali wykładów prowadzonych na temat uprawy ziół. Spotkanie

z Panią Anetą Woźniak było okazją do poszerzenia wiedzy o dobrodziejstwie ziół. Wszyscy

z zaciekawieniem  słuchali jak zioła pozytywnie wpływają na przykładowe schorzenia i choroby. Prowadząca podała liczne przepisy na  zdrowy i naturalny syrop, koktajl czy sałatkę z  ziół.

Działkowcy-seniorzy niedługo zaczną swój sezon ogrodowy. Będą mogli wykorzystać wiedzę, którą zdobyli na kolejnym wykładzie prowadzonym przez Panią Barbarę Czapla- specjalistkę w zakresie rolnictwa ekologicznego. Prowadząca mówiła m.in. o produktach ekologicznych sprzedawanych w sklepach i ich odpowiednich oznakowaniach. Zaznajomiła nas również z warunkami jakie trzeba spełnić by uzyskać certyfikat rolnictwa ekologicznego. Seniorzy dowiedzieli się  jakie prawa, przepisy i systemy kontroli obowiązują w rolnictwie ekologicznym.

22 lutego w klubie seniora w Miechowicach Wielkich odbyło się spotkanie z zaproszonym gościem- Panem Asp.sztab. M. Kierońskim z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej

w Tarnowie. Seniorom przedstawiono zasady przy gaszeniu pożarów czy posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym. Bardzo ważnym elementem wydarzenia było poznanie

i przypomnienie pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Zwrócono uwagę na możliwe źródła pożarów i ich przyczyny. Seniorzy otrzymali ulotki z ważnymi informacjami jak zachować się podczas pożaru i jak wzywać pomoc. Podczas spotkania seniorzy zaznajomili się z obsługą urządzenia tj. czujki na tlenek węgla i dymu.

Seniorzy w lutym mieli również możliwość uczestniczyć w zajęciach z rehabilitant- Panią Beatą Urban. Po ciekawie przedstawionych informacjach na temat ciśnienia zawrzała ciekawa dyskusja, w której seniorzy konsultowali swoje doświadczenia ze specjalistą. Pani rehabilitant zwracała również uwagę jak ważne jest odpowiednie odżywianie. Podsumowując  przejście na emeryturę to najlepszy moment żeby zadbać o swoje zdrowie.

W klubie seniora bardzo miłym momentem było obchodzenie Walentynek. Przez kilka plastycznych zajęć seniorzy własnoręcznie wykonywali serca z wikliny papierowej. Powstały także przecudne obrazki do powieszenia – serca na drewnianych deseczkach  wykonane techniką ,,string art”. Walentynki miło spędzono również tańcząc i śpiewając utwory o miłości.

Pan Stanisław Majcher – jeden z uczestników klubu – osobiście poprowadził warsztaty

z malarstwa. Wszyscy zachwycając się talentem naszego malarza, podziwiali i uczyli się  jak profesjonalnie namalować obraz  farbami akrylowymi. Podczas warsztatów zaznajomił nas

z kolorystyką zimową i jesienną. Finalnie powstały piękne dzieła, które Pan Stanisław podarował klubowi.

Luty zakończył się jakże słodkim dniem- ,,Tłustym czwartkiem”. Zgodnie z tradycją na stołach królowały pączki i faworki. Tematycznie do dnia zorganizowano wesołe zabawy i zawody. Przykładowo seniorzy, rywalizując w parach, zawijali na czas faworki z gazety. Zawody spowodowały, że uśmiech towarzyszył nam od ucha do ucha, a prawdziwe faworki były jeszcze smaczniejsze niż zawsze.

Zadbano również, aby po tradycyjnie spożytych kaloriach seniorzy rozruszali swoje ciała. A jak wiadomo uczestnicy cyklicznie gimnastykując się w naszym klubie, z dnia na dzień poprawiają swoją sprawność ruchową i kondycję.