ODZNAKA HONOROWA “ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ” DLA PANI JADWIGI GORLI

W dniu 21 grudnia 2020 r. podczas swojej wizyty Poseł na Sejm RP Pan Wiesław Krajewski w obecności Wójta Gminy Wietrzychowice Pana Tomasza Banka oraz Przewodniczącego Rady Gminy Wietrzychowice Pana Piotra Moskala dokonał uroczystego wręczenia odznaki honorowej “Zasłużony dla Kultury Polskiej” Pani Jadwidze Gorli- Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Wietrzychowicach.

Odznaka honorowa “Zasłużony dla kultury Polskiej” przyznawana jest osobom wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury. Odznakę przyznał Wicepremier Rzeczypospolitej Polski Pan Piotr Gliński Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Pani Jadwiga Gorla jest Dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury od 1996 r.

W trakcie jej wieloletniej pracy GOK zapoczątkował wiele wydarzeń, które z biegiem lat stały się tradycją w Gminie Wietrzychowice.

Jest człowiekiem wielu talentów, organizuje różne eventy kulturalne, sportowe i rozrywkowe. Swą duszę artysty sprawdza również w odnawianiu figurek, malowaniu obrazów oraz tworzeniu różnych, ciekawych dekoracji. Jest autorką wielu prac związanych z tematyką Świąt Wielkanocnych i Bożonarodzeniowych a także założycielką Koła Artystycznego przy Gminnym Ośrodku Kultury.

Podczas swojej 20- letniej pracy działała prężnie szerząc kulturę w gminie Wietrzychowice. Pod jej przewodnictwem Gminny Ośrodek Kultury idzie z duchem czasu i ciągle prężnie się rozwija.


Składamy serdeczne gratulacje z okazji otrzymania wyróżnienia jakim jest honorowa odznaka „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości w dążeniu do realizacji zawodowych zamierzeń.