ROK SZKOLNY OD 1 WRZEŚNIA W FORMIE ZAJĘĆ STACJONARNYCH

Zgodnie ze zmianą decyzji Państwowej Powiatowej Inspektor Sanitarnej zajęcia dla uczniów Szkoły Podstawowej w Wietrzychowicach rozpoczną się od 1 września stacjonarnie.
Sanepid przesłał 28 sierpnia 2020 r. późnym popołudniem informacje o zmianie decyzji w sprawie zajęć stacjonarnych w szkole.
Dziś w Szkole Podstawowej w Wietrzychowicach Pan Tomasz Banek Wójt Gminy Wietrzychowice spotkał się z Panią Moniką Bochenek-Król Zastępcą Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.
Pani Monika Bochenek-Król na czas nieobecności Pani Dyrektor Jadwigi Łucarz będzie zarządzać Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Wietrzychowicach.
Podkreślamy, że budynek Szkoły Podstawowej w Wietrzychowicach jest cały zdezynfekowany. Ponadto Szkoła jest zabezpieczona w dużą ilość płynów do dezynfekcji. Każdy uczeń otrzyma za darmo maseczki.
Podczas spotkania zostały omówione zasady funkcjonowania szkoły oraz procedury, które będą obowiązywały od 1 września 2020 r.
Przedstawiamy informacje, jak będzie wyglądał pierwszy dzień szkoły:
– 1 września 2020 r. dzieci które, są objęte dowozem zostaną przywiezione autobusem pod kościół w Wietrzychowicach (rozkład jazdy autobusów zostanie zamieszczony na stronie szkoły i na fb szkoły w dniu dzisiejszym),
– dzieci, które będą wsiadały do autobusu, muszą mieć założone maseczki,
– msza święta będzie o godzinie 9:00,
– po mszy dzieci pójdą pieszo do szkoły,
– w Szkole Podstawowej w Wietrzychowicach uczniowie udadzą się od razu do swoich klas wraz ze swoimi wychowawcami,
– w klasach wychowawcy przekażą informacje, jakie dokładne zasady będą obowiązywać w nowym roku szkolnym.