SPRAWOZDANIE ZA MIESIĄC SIERPIEŃ- KLUB SENIORA JADOWNIKI MOKRE

zdjęcie przedstawia grupkę seniorów

W miesiącu  sierpniu w  Klubu Seniora w Jadownikach Mokrych nie  mogliśmy narzekać na nudę.

Dnia 06.08.2021 r Uczestnicy  Klubu Seniora w Jadownikach Mokrych  oraz Klubu Seniora w Miechowicach Wielkich uczestniczyli w uroczystości obchodów 30-lecia śmierci naszego rodaka Tadeusza Nowaka (poety i pisarza) pochodzącego z Sikorzyc. Organizatorem wydarzenia było Gminne Centrum Kultury w Wietrzychowicach. Spotkanie odbyło się w Bibliotece Publicznej w Wietrzychowicach. Po powitaniu zaproszonych gości, brat poety – Czesław Nowak przypomniał życiorys naszego rodaka, po czym Pan Wójt Tomasz Banek oraz Seniorzy prezentowali wiersze poety we własnej interpretacji.

Ponadto Seniorzy  na zaproszenie Wójta Gminy Tomasza Banka uczestniczyli w święcie fasoli które odbyło się  14.08.2021r w Nowopolu, oraz w dożynkach Gminnych w Dęblinie dnia 28.08.2021r. 

Natomiast w dniu 25.08 2021r. w ramach integracji z zaprzyjaźnionym Klubem z Miechowic Wielkich, korzystając z pięknej pogody, odbyło się wspólne spotkanie przy grillu niedaleko położonym ranczu Dębowe Domy w Jadownikach Mokrych. Nasi Klubowicze mieli okazję nawiązać nowe znajomości, porozmawiać, pośpiewać, potańczyć i miło spędzili ze sobą  czas.

W ramach zajęć plastycznych zostały wykonane ptaszki z włóczki które zostały umieszczone w sali i stanowią piękną dekorację,oraz deseczki drewniane zdobione techniką decoupage.

Dbając o dalszy czynny rozwój umysłu kontynuowaliśmy zajęcia z gimnastyki pamięci,poprzez rozwiązywanie krzyżówek, wykreślanek, tworzenie słów z wyrazu, zadań z poleceniami, zadań matematycznych, oraz  grali w gry planszowe.  

Seniorzy aktywnie spędzili czas robiąc trening na niedalekiej siłowni zewnętrznej przy Ośrodku Rehabilitacyjnym
w Klubie Seniora cyklicznie odbywają się  zajęcia z rehabilitantem panią Beatę Urban,  przy użyciu akcesoriów znajdujących się w Klubie Seniora.   

 W tym miesiącu była również okazja do świętowania imienin miesiąca, Pani  Marianny P. i  Pani Marianny K. Seniorzy spędzili ze sobą miło czas śmiejąc się i rozmawiając ze sobą. Jaszcze raz wszystkiego najlepszego dla solenizantek.