SPRAWOZDANIE ZA MIESIĄC SIERPIEŃ- KLUB SENIORA MIECHOWICE WIELKIE

W miesiącu sierpniu Seniorzy uczestniczyli dwukrotnie w kolejnych spotkania OIK w Wojniczu.

Dnia 05.08.2021r. tematem spotkania była „Pierwsza pomoc”. Zaproszony na spotkanie ratownik medyczny przedstawił Seniorom zasady udzielania pierwszej pomocy w konkretnych przypadkach. Między innymi w przypadku: zasłabnięcia z utratą przytomności, zadławienia, urazu, krwotoku z nosa, obrażeń ze zranieniem. Seniorzy otrzymali pakiet informacji i cennych wskazówek, zadawali pytania, na które otrzymywali wyczerpujące odpowiedzi. Dziękujemy Panu Michałowi – ratownikowi medycznemu z Brzeska za profesjonalne przeprowadzenie warsztatów.

W dniu 27.08.2021r. tematem spotkania było „Zdrowe odżywianie się i aktywność fizyczna”. Zaproszona na spotkanie pani dietetyk przedstawiła Piramidę zdrowego żywienia, oraz opowiedziała o 10 zasadach, które należy stosować w odżywianiu od najzdrowszych i najbardziej wartościowych po te, które w odżywianiu powinny znaleźć się w niewielkich ilościach. Podczas spotkania Seniorzy dowiedzieli się w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowe i codzienne funkcjonowanie. Pani Sylwia poinformowani także dlaczego należy ograniczyć słodycze, słodkie napoje i używki a zwiększyć spożywanie owoców i warzyw. Składamy serdeczne podziękowania pani dietetyk za interesujące spotkanie i wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego żywienia oraz poświęcony nam czas.

 Ponadto dnia 06.08.2021 r.  Uczestnicy  Klubu Seniora w Miechowicach Wielkich oraz Klubu Seniora w Jadownikach Mokrych uczestniczyli w uroczystości obchodów 30-lecia śmierci naszego rodaka Tadeusza Nowaka (poety i pisarza) pochodzącego z Sikorzyc. Organizatorem wydarzenia było Gminne Centrum Kultury w Wietrzychowicach. naszego rodaka Tadeusza Nowaka (poety i pisarza) pochodzącego z Sikorzyc Po powitaniu zaproszonych gości, brat poety – Czesław Nowak przypomniał  życiorys naszego rodaka, po czym Pan Wójt Tomasz Banek oraz Seniorzy prezentowali wiersze poety we własnej interpretacji.

 W ramach integracji z zaprzyjaźnionym Klubem z Jadownik Mokrych, korzystając z pięknej pogody w sierpniu odbyło się wspólne spotkanie przy grillu niedaleko położonym ranczu Dębowe Domy w Jadownikach Mokrych. Nasi Klubowicze mieli okazję nawiązać nowe znajomości, porozmawiać, pośpiewać, potańczyć i miło spędzili ze sobą  czas.

W ramach warsztatów terapii zajęciowej Seniorzy mieli okazję wykonać różne prace manualne i w ten sposób mogli aktywnie i efektywnie wypełnić swój czas. Jak zawsze Seniorzy przy wykonaniu prac wykazali się ogromną cierpliwością, precyzją i pomysłowością. Zostały wykonane flamingi z szyszek na podstawce zrobionej z kartonu owiniętej sznurkiem.

Seniorzy mają świadomość, że pamięć trzeba ćwiczyć i cały czas się rozwijać, dlatego na bieżąco odbywały się zajęcia z gimnastyki pamięci, dni gier planszowych i logicznych.

Jak co miesiąc Seniorzy  uczestniczyli w zajęciach ruchowych pod przewodnictwem rehabilitanta pani Beatki U. Wspomagając stan zdrowia wykonywali ćwiczenia z użyciem akcesoriów rehabilitacyjnych.

Członkowie uczestniczyli także w zajęciach muzycznych śpiewając ulubione piosenki biesiadne i religijne nawiązujące do wspomnień i lat młodości.