SPRAWOZDANIE ZA MIESIĄC WRZESIEŃ- KLUB SENIORA MIECHOWICE WIELKIE

W ramach działalności Klubu Seniora w Miechowicach Wielkich w miesiącu wrześniu zorganizowano  różnorodne formy działania.

     Dnia 04.września 2021 roku na zaproszenie wójta Gminy  Pana Tomasza Banka Seniorzy  brali czynny udział w uroczystościach upamiętnienia w memoriale płk. Władysława Kabata w Miechowicach Małych. Zaprezentowali swój występ muzyczno- recytatorski gdzie jak zawsze wykazali się dużym talentem za co otrzymali gromkie brawa.

    Natomiast  09 września 2021r. Seniorzy z Klubu  Miechowice Wielkie wraz z Seniorami z Klubu Jadowniki Mokre wybrali się na wycieczkę rekreacyjno- zdrowotną do Buska- Zdroju by zobaczyć  największą i najnowocześniejszą w Polsce tężnię solankowej oraz pooddychać aerozolem bogatym w minerały i mikroelementy, zrelaksować się i odpocząć. Na szczycie tężni na  tarasie  widokowym mogli podziwiać  przepiękną panoramę uzdrowiska w Busku Zdrój. Przy pięknej słonecznej pogodzie  Uczestnicy z Klubów  spacerowali i podziwiali również piękny Park Zdrojowy pełen  zieleni i kwiatów.. Uczestnicy Klubów zwiedzili także kapliczkę św Anny oraz Zabytkowy Kościół Św. Leonarda. Na trasie wycieczki zatrzymaliśmy się w Opatowcu by zobaczyć „Cypel” miejsce gdzie wody Dunajca płynącego przez całą Małopolskę mieszają się z wodami polskiej królowej rzek -Wisły. Przy wysokiej skarpie nad Wisłą  znajduje się Pomnik Józefa  Piłsudskiego

     Dnia 17 września Seniorzy udali się na ostatnie już spotkanie do OIK w Wojniczu. Tym razem pani Marta przedstawiła  bardzo cenne informacje na temat Orzeczeń o niepełnosprawność I stopnia. Kto może uzyskać. Jak się ubiegać do kogo się udać oraz jakie ulgi przysługują.  Seniorzy zaciekawieniem słuchali zadawali pytania na które dostawali  wyczerpujące odpowiedzi. Na koniec w ramach podziękowania Uczestnicy wręczyli pani Marcie prezent własnoręcznie robiony na zajęciach w Klubie. Jeszcze raz bardzo dziękujemy Wszystkim  za ciekawe zajęcia mile spędzony czas oraz miłe towarzystwo.

    W ramach zajęć plastycznych Seniorzy wykonali jesienne wieńce oraz ikony  na drewnie.  Przy tworzeniu tych prac wykazali się własną inwencją twórczą, a także starannością i dokładnością. Dbając o wystrój wnętrza budynku zmienili gazetkę letnią na jesienną. Wszystkie prace wykonane podczas zajęć zostały udokumentowane na zdjęciach oraz ozdobiły ściany tworząc piękną wystawę w Klubie Seniora.

   Dbając o dalszy czynny rozwój umysłu Członkowie chętnie podejmowali zajęcia związane z aktywnym rozwojem pamięci. W tym celu rozwiązywali krzyżówki, wykreślanki, tworzenie słów z wyrazu ,grali w karty, chińczyka, węże. Ćwiczenia umysłowe sprzyjały  integracji i pogłębieniu zażyłości między sobą.

    W danym miesiącu nie brakowało również aktywności fizycznej. Klubowicze  korzystając z pięknej pogody udali się na spacer z kijkami po wiosce oraz  do Otwartej Strefy Aktywności w Miechowicach Wielkich, gdzie korzystając z dostępnych sprzętów sportowych ćwiczyli kondycje, wytrzymałość oraz siłę. Seniorzy wykonywali również ćwiczenia gimnastyczne prowadzone przez rehabilitantkę panią Beatę Urban,  przy użyciu akcesoriów znajdujących się w Klubie Seniora.

    W ramach integracji z zaprzyjaźnionym Klubem z Miechowic Wielkich Seniorzy  pod przewodnictwem   Pani  Barbary  instruktorki tańca z Tarnowa  ćwiczyli taniec narodowy Polonez, który zaprezentują na dzień Seniora 20.10.2021 roku.

    W miesiącu wrześniu   przy miłej przyjacielskiej i  towarzyskiej atmosferze Uczestnicy Klubu zrobili  pierogi ze śliwkami, które zostały zjedzone ze smakiem.

    Nie obyło się również bez śpiewania ulubionych piosenek biesiadnych które są tak bardzo lubiane przez Seniorów.

Powstała  również mini biblioteka z książkami. Książki zostały przeniesione przez Uczestnika Klubu  pana Kazimierza  P. Seniorzy mogą sobie wypożyczyć do domu i  poczytać.

  Klub Seniora zaszczycił swoją obecnością także Wójt Gminy Wietrzychowice, Pan Tomasz Banek, który rozmawiał z Seniorami na temat rozwoju gminy, osiągniętych celów
i działań oraz planów na przyszłość. Nie obyło się również bez wspólnej dyskusji oraz licznych pytań ze strony Klubowiczów na które otrzymywali wyczerpujące odpowiedzi.

Miesiąc wrzesień obfitował w różnorodne wydarzenia, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród Seniorek i Seniorów Klubu w Miechowicach Wielkich.