SPRAWOZDANIE ZA MIESIĄC WRZESIEŃ- KLUB SENIORA JADOWNIKI MOKRE

zdjęcie przedstawia grupkę seniorów

W miesiącu wrześniu w ramach działalności Klubu Seniora w Jadownikach Mokrych realizowane były zajęcia o charakterze artystycznym, ruchowym i integracyjnym.

      Dnia 04.września 2021 roku na zaproszenie wójta Gminy  Pana Tomasza Banka Seniorzy  brali czynny udział w uroczystościach upamiętnienia w memoriale płk. Władysława Kabata w Miechowicach Małych. Zaprezentowali swój występ muzyczno- recytatorski gdzie jak zawsze wykazali się dużym talentem za co otrzymali gromkie brawa.

      Natomiast 09 września 2021r.  Seniorzy wraz z zaprzyjaźnionym  Klubem z Miechowic Wielkich wybrali się na wycieczkę rekreacyjno -zdrowotną do Buska Zdrój by zobaczyć  największą i najnowocześniejszą w Polsce tężnię solankową oraz pooddychać aerozolem bogatym w minerały i mikroelementy,  zrelaksować się i  odpocząć. Uczestnicy udali się na  taras widokowy i podziwiali przepiękną panoramę uzdrowiska. Przy pięknej słonecznej pogodzie  Uczestnicy z Klubów  spacerowali i zachwycali się pięknem  Parku  Zdrojowego pełnego zieleni i kwiatów. Uczestnicy Klubów zwiedzili także kapliczkę św. Anny oraz Zabytkowy Kościół Św. Leonarda. Na trasie wycieczki zatrzymaliśmy się w Opatowcu by zobaczyć „Cypel” miejsce gdzie wody Dunajca, płynącego przez całą Małopolskę, mieszają się z wodami polskiej królowej rzek – Wisły. Przy wysokiej skarpie nad Wisłą  znajduje się pomnik Józefa  Piłsudskiego

       W ramach zajęć z rękodzieła, tak bardzo lubianych przez Seniorów, wykonane zostały przepiękne i efektowne obrazki ścienne z szyszek, oraz liście z włóczki i sznurka robione techniką makramy.  Praca  ta wymagała od uczestników zajęć ogromnej precyzji. zręczności oraz dokładności lecz nie sprawiła ona większych problemów dla Klubowiczów. Po wykonaniu zostały powieszone na ścianach wewnątrz naszego budynku. Pan Stanisław Majcher jeden z Uczestników namalował obrazy. które zostały powieszone na ścianach w Klubie Seniora i stanowią piękne ozdoby,  cieszą oko i wywołują uśmiech na twarzy.

      W danym miesiącu nie brakowało również aktywności fizycznej. Klubowicze udali się na wycieczkę  rowerową do bł. Karoliny Kózkówny na Wał Rudę. Po trasie zatrzymali się przy skale „ Akcja 3 Most” by poczytać tablicę i trochę odpocząć. Seniorzy zwiedzili muzeum, „Wioskę galicyjską za czasów bł. Karoliny” w stodole oraz kapliczkę gdzie wspólnie została odmówiona  koronka do bł. Karoliny. Następnie udaliśmy się na szlag  męczeństwa bł. Karoliny gdzie przy każdej stacji zostało odczytane rozważanie. Jednak nie zdołaliśmy przejść wszystkich ponieważ  plaga komarów uniemożliwiła  nam tego. Po zjedzeniu lodów Seniorzy ruszyli rowerami w drogę powrotną. Było bardzo miło i przyjemnie.

     Pod czujnym okiem rehabilitantki pani Beatki cyklicznie pracujemy nad kondycją i utrzymaniem sprawności fizycznej.

    W ramach integracji z zaprzyjaźnionym Klubem z Miechowic Wielkich Seniorzy  pod przewodnictwem   Pani  Barbary  instruktorki tańca z Tarnowa  ćwiczyli taniec narodowy Polonez, który zaprezentują  na Dzień Seniora 20.10.2021roku.

       Członkowie  chętnie i z radością  uczestniczą w zajęciach muzycznych śpiewając ulubione piosenki biesiadne nawiązujące do wspomnień i lat młodości.  

    Wszystkie zajęcia umożliwiły Seniorom zorganizowanie wolnego czasu, rozwijanie swoich umiejętności manualnych i zainteresowań oraz wzmocnienie kontaktów.