SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI KLUBU SENIORA- STYCZEŃ

Z powodu sytuacji panującej w naszym kraju  zagrożenia  koronawirusa  zajęcia w Klubie Seniora  w miesiącu styczniu  w dalszym ciągu były kontynuowane w sposób alternatywny.

W tym trudnym czasie starano się w  różnorodny sposób organizować Seniorom wolny czas, aby nie czuli się osamotnieni a docenieni. Pracownicy Klubu realizowali program swoich zadań jak w poprzednich miesiącach w formie zajęć zdalnych za pomocą strony internetowej Gmina Wietrzychowice Klub Seniora oraz za pośrednictwem serwisu społecznościowego „Facebook”. Ponadto byli w stałym kontakcie telefonicznym  z uczestnikami Klubu oraz przygotowywali pakiety zajęć do realizowania  w domu.

W ramach zajęć manualnych Seniorzy wykonali szereg przepięknych prac. Wszystkie informacje dotyczące sposobu wykonania, użytych materiałów oraz efektu końcowego prac były przekazane drogą  elektroniczną. Seniorzy jak zawsze przy wykonaniu prac wykazali się pomysłowością, cierpliwością i precyzją czego dowodem są nadesłane zdjęcia. Zostały wykonane różne ozdoby ze splotów makramowych, takie jak: bransoletki, sowy, torebki, ozdoby na ścianę W ramach własnych zainteresowań Seniorów powstały również:  przepiękne  namalowane obrazy , a także  dwa obrazy ułożone z 2000 elementów puzzli. Udzielano także Seniorom praktycznych porad, np. 6 sposobów na wiązanie szalika.

Zamieszczono informacje od Departamentu Polityki Senioralnej Ministra Rodziny i Polityki Społecznej na temat Dieta Dash- spotkania online.

Opiekun Klubu proponował także Seniorom zdalne zajęcia kulinarne, jak np. przygotowanie i udostępnienie przepisów na: zupę marchewkową , placek z buraków i marchewki, puszyste placki jogurtowe z jagodami oraz herbatkę z sokiem malinowym na odporność.

W Dzień Babci i Dziadka udostępniono Seniorom artykuły do poczytania związane z świętem, oraz propozycje spędzenia czasu z wnukami, a także piosenki dla Babci i Dziadka oraz ćwiczenia gimnastyczne z YouTube i ćwiczenia na twórcze myślenie. Złożono życzenia z okazji święta Babci i Dziadka. 

W ramach zajęć rehabilitacyjnych motywowano również Seniorów do aktywności ruchowej, która tak pozytywnie wpływa na samopoczucie oraz kondycję fizyczną. Rehabilitantka oraz opiekun Klubu zamieszczały na stronie internetowej Klubu ćwiczenia do wykonywania w domu oraz zachęcały poprzez kontakt telefoniczny do ich wykonania.

Dla relaksu udostępniono z YouTube Seniorom Karaoke „Biesiada” do pośpiewania bardzo lubianych przez Seniorów utworów oraz ćwiczenia gimnastyczne- muzyczne „Zumba dla Seniorów”.