Sprawozdanie z Klubu Seniora Jadowniki Mokre za miesiąc październik 2021 r.

zdjęcie przedstawia grupkę seniorów

Miesiąc październik już za nami, a razem z nim Dzień Seniora.

 Dzień Seniora to szczególne święto, święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia.

            Aby zwrócić uwagę jak ważne i potrzebne jest to święto,  w środę 20 października w Domu  Ludowym w Jadownikach Mokrych odbyło się  uroczyste spotkanie z okazji  Europejskiego Dnia Seniora. Na spotkanie przybyli seniorzy –  z Jadownik Mokrych i z  Miechowic Wielkich oraz  zaproszeni goście:  Wójt gminy Wietrzychowice Pan Tomasz Banek, Pani Poseł Józefa Szczurek- Żelazko, Ks. Marek Kogut- Dyrektor Ośrodka Opiekuńczo Rehabilitacyjnego,  Pani Jadwiga Łucarz – Dyrektor ZSP Wietrzychowice, Pan Stefan Dzik – Radny Powiatu Tarnowskiego, Pan Piotr Moskal – Przewodniczący Rady Gminy Wietrzychowice, Pani Dorota Czarna – Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Pani Urszula Kogut – sołtys Wsi Jadowniki Mokre oraz młodzież szkolna ze szkoły podstawowej z Wietrzychowicach na czele z Panią Dorotą Stokłosą.

            W tym szczególnym dniu, życzono Seniorom zdrowia, długich lat życia w dobrym zdrowiu, w gronie najbliższych, pogody ducha, satysfakcji,  spełnienia wszystkich marzeń. Następnie wręczono  kosze z prezentami przez Wójta Gminy Pana Tomasza Banka i Ks. Dyrektora Marka Koguta.

Serdeczne  życzenia drogą elektroniczną przysłali Pan Władysław Kosieniak- Kamysz Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Pani Urszula Augustyn- Poseł RP.

            Spotkanie uświetnił występ słowno – muzyczny młodzieży ze Szkoły Podstawowej z Wietrzychowic przegotowany przez Panią Dorotę Stokłosa, który dostarczył Seniorom wiele wzruszeń i wrażeń. Po występie młodzież wręczyła Seniorom kartki własnoręcznie robione z życzeniami za co bardzo dziękujemy.

            W bogatym programie artystyczno – muzycznym wystąpili sami Seniorzy.

Rozpoczęli tańcząc narodowy  taniec „Polonez”, który wzruszył wszystkich zebranych gości. Następnie zarecytowali wiersze i zaśpiewali piosenki za co otrzymali gromkie brawa.

            Następną częścią świętowania był pyszny obiad  przygotowany  przez Panie z kuchni z Ośrodka Opiekuńczo Rehabilitacyjnego oraz pyszne torty zrobione przez Koło Gospodyń Wiejskich z Jadownik Mokrych za pośrednictwem Pani Urszuli Kogut za co jeszcze raz bardzo  paniom dziękujemy.

             Po części oficjalnej i poczęstunku,  w miłej i serdecznej atmosferze uczestnicy biesiadowali do późnych godzin wieczornych, nie zabrakło  tańców tak bardzo lubianych przez Seniorów.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim gościom  za przybycie i wspólne świętowanie.

            W ramach warsztatów terapii zajęciowej Seniorzy mieli okazję wykonać różne prace manualne i w ten sposób mogli aktywnie i efektywnie wypełnić swój czas. Zostały wykonane lampiony jesienne ze słoików oraz dekoracja jesienna z dyń ozdobnych.

Ponadto seniorzy wykonali przepiękną dekorację na święto z okazji Dnia Seniora, za co bardzo dziękujemy.

            Jak co miesiąc Seniorzy  uczestniczyli w każdy czwartek  w zajęciach ruchowych pod przewodnictwem rehabilitanta pani Beatki Urban. Wspomagając stan zdrowia wykonywali ćwiczenia z użyciem akcesoriów rehabilitacyjnych. Korzystając ze słonecznych dni w ramach aktywności fizycznej  Seniorzy chętnie przebywali na świeżym powietrzu ćwicząc na siłowni zewnętrznej.

Odbywały się także spacery alejkami w ogrodach Hortiterapi,  podziwiano  piękno złotej jesieni.

            W  danym miesiącu nie brakowało integracji z zaprzyjaźnionym Klubem z Miechowic Wielkich gdzie ćwiczono wspólnie taniec Polonez oraz śpiewy piosenek.