SPRAWOZDANIE ZA MIESIĄC LISTOPAD- KLUB SENIORA JADOWNIKI MOKRE

zdjęcie przedstawia grupkę seniorów

W miesiącu listopadzie Seniorzy zostali zaproszeni na bal andrzejkowy do Miechowic Wielkich, gdzie mogli wspólnie świętować i bawić się. Andrzejki to stary ludowy zwyczaj, który przetrwał do dzisiaj. Andrzejki są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji; to czas czarów, wróżenia, przepowiadania tego, co przed nami. Nasi Seniorzy również chcieli zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co ich czeka. Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one nam wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy. Ten magiczny dzień wróżb i czarów bardzo spodobał się Seniorom szczególnie, że tradycyjnie miały również zabawę przy dźwiękach wesołej muzyki i tańcach. Całość spotkania umilił przepyszny poczęstunek . Czas pełen atrakcji przebiegał w miłej i ciepłej atmosferze.

 W danym miesiącu świętowaliśmy  Odzyskanie Niepodległości Seniorzy w Klubie odśpiewali pieśni patriotyczne  przeplatając  wierszami które zostały nagrane i umieszczone na stronie GOK Wietrzychowice/ Facebook.

 Dużym zainteresowaniem cieszyły się prace z rękodzieła wykonane własnoręcznie, gdzie wynik końcowy dał Klubowiczom  poczucie własnej wartości i satysfakcji. Przykładem takiej pracy, która przyniosła Seniorom dużo radości, były choinki z płatków kosmetycznych, oraz choinki z szyszek i wełny

Kolejną  pracą wykonaną przez Klubowiczów były róże z liści jesiennych klonu, kotyliony ze wstążek które przysłużyły  przy świętowaniu z okazji Odzyskania Niepodległości.

Następnym rękodziełem wykonanym w ramach zajęć plastycznych były  kartki bożenarodzeniowe za pomocą efektownej i kreatywnej metody quillingu z wykorzystaniem pasków papieru oraz wielu innych technik, ozdoby świąteczne: aniołki z papieru oraz  ze sznurka metodą makramową,  bombki styropianowe metodą decoupage, bombki styropianowe obklejane makaronem, żołędziami i kaszą i przyozdobione.  Seniorzy przy tworzeniu tych prac wykazali się dużą pomysłowością i wyobraźnią. Prace te wymagały od Klubowiczów ogromnej twórczości i sprawności manualnej.  Wszystkie te ozdoby stanowią przepiękną dekorację wnętrza naszego Klubu.

 Seniorzy pamiętają, że pamięć trzeba ćwiczyć i cały czas się rozwijać, dlatego też to czynią  chętnie rozwiązując krzyżówki  łamigłówki,sudoku i różne polecenia..

Zajęciami dodatkowymi były, jak co miesiąc obecność Pani Beaty, naszej rehabilitantki.  Pod jej czujnym okiem  cyklicznie pracujemy nad kondycją i utrzymaniem sprawności fizycznej.