SPRAWOZDANIE ZA MIESIĄC CZERWIEC- KLUB SENIORA JADOWNIKI MOKRE

zdjęcie przedstawia grupkę seniorów

Klub Seniora w Jadownikach Mokrych– działa   od stycznia 2021r. Seniorzy spotykają się  od 29. 05.2021 2 razy w tygodniu. Wcześniejsze zajęcia były realizowane alternatywnie Seniorzy mogą tutaj rozwijać swoje pasje, zdobywać nowe doświadczenia i przede wszystkim spędzać miło czas w przyjaznej atmosferze.

        Oficjalne otwarcie  i poświęcenie Klubu Seniora „Wesoła Ferajna” w  Jadownikach Mokrych miało miejsce  21 czerwca 2021 roku. 

Gospodarzami spotkania byli: Wójt Gminy Wietrzychowice – Pan Tomasz Banek oraz Fundacja ABP Józefa Kowalczyka Prymasa Polski, reprezentowana przez ks. Marka Koguta oraz Panią Adrianę Błaszczyk.

Przecięcia wstęgi dokonali: gospodarz miejsca Wójt Gminy Wietrzychowice Pan Tomasz Banek, ks. Marek Kogut oraz zaproszeni Parlamentarzyści w osobach Pani Poseł Urszuli Augustyn, Panów Posłów: Stanisława Bukowca i Piotra Saka, a także przedstawicielka Klubu Pani Maria Urban.

Poświęcenia Klubu dokonał nasz Ksiądz Dyrektor Marek Kogut.

Pan Wójt oraz zaproszeni Goście w ciepłych słowach powitania życzyli Seniorom wielu wrażeń podczas wspólnych spotkań w Klubie, nie obyło się także bez prezentów.

W części oficjalnej wystąpił również gospodarz powiatu i mieszkaniec Jadownik zarazem Pan Starosta Tarnowski Roman  Łucarz.

Seniorzy z Jadownik Mokrych i Miechowic Wielkich zaprezentowali swoje talenty podczas krótkich występów muzycznych, recytatorskich i aktorskich, za co otrzymali gromkie brawa.

Na koniec Pani Kierownik Adriana Błaszczyk zaprosiła wszystkich na poczęstunek.

Spotkanie zakończono wspólnymi rozmowami przy smacznym poczęstunku.

         Swoje plastyczne zainteresowania seniorzy mogli doskonalić podczas zajęć plastycznych i rękodzieła- wykonując ozdobne butelki techniką decoupage oraz kartki okolicznościowe robione techniką quillingu. Za pomocą tej techniki Seniorzy stworzyli ozdoby z wąskich pasków papieru zwijanych w spiralę, które niezwykle upiększyły powstałe prace. Wykonane kartki będą w przyszłości wykorzystane przez uczestników Klubu jako upominki przy różnych okazjach.

         Dbając o dalszy czynny rozwój umysłu Członkowie chętnie podejmowali zajęcia związane z aktywnym rozwojem pamięci. W tym celu rozwiązywali krzyżówki, wykreślanki, tworzenie słów z wyrazu. Ćwiczenia umysłowe sprzyjały  integracji i pogłębieniu zażyłości między sobą.

       W Klubie Seniora cyklicznie odbywają się  zajęcia z rehabilitantem Panią Beatką Urban .

Seniorzy chętnie śpiewali piosenki i przyśpiewki z lat młodości.

       Celebrowano również imieniny Janiny B, Janiny K. Władysława K , Władysława M..

przy kawie i herbacie i ciasteczku. Wszystkim solenizantom jeszcze raz składamy najlepsze życzenia.

      Korzystając z pięknych dni Seniorzy  udali się na spacer po  Ogrodach w Jadownikach Mokrych. Krocząc uroczymi alejkami, podziwialiśmy piękno oraz unoszący się wokół zapach kwiatów. 

   W miesiącu czerwcu Klub Seniora odwiedził Pan Wójt Gminy Wietrzychowice Tomasz Banek Panie z Urzędu Gminy w Wietrzychowicach w osobach pani  Doroty Czarna, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz pani Barbara Kamysz-Wietecha  koordynator Klubu. Stałym gościem była Pani kierownik Klubu Adrianna Błaszczyk

     Dnia 26.06.2021 roku Seniorzy z Klubu Seniora z Miechowic Wielkich oraz Seniorzy z Klubu Seniora Jadowniki Mokre na zaproszenie pana Wójta Gminy Wietrzychowice Tomasza Banka udali się autokarem do Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie na spektakl pt. „Piękna i Bestia” przygotowany i przedstawiony przez pracowników Urzędu Gminy Wietrzychowice .Rolę główną Bestii przedstawił sam pan wójt gminy Tomasz Banek. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za zaproszenie i gratulujemy wszystkim aktorom za perfekcyjne i przepiękne przedstawienie.

     W dniu 29 czerwca Wójt Gminy Wietrzychowice  Pan Tomasz Banek, świętował swoje urodziny. Z tej okazji delegacja Seniorów osobiście złożyła wizytę, podczas której obdarowała Jubilata przygotowanymi specjalnie z tej okazji kwiatami i kartką własnoręcznie robioną.

     Członkowie, po dłuższej przerwie, z ogromną radością uczestniczyli w zajęciach w Klubie Seniora angażując się czynnie w wszystkich warsztatach.