SPRAWOZDANIE ZA MIESIĄC CZERWIEC- KLUB SENIORA MIECHOWICE WIELKIE

W ramach działalności Klubu Seniora w Miechowicach Wielkich w miesiącu czerwcu zorganizowano różnorodne formy działania oraz okolicznościowe spotkania o zasięgu kameralnym.

 

W ramach zajęć plastycznych Seniorzy wykonali : naszyjniki z filcu, deseczki i pudełka drewniane  zdobione techniką decoupage

 

       11.06.2021 Seniorzy mieli możliwość spisania się  Narodowy Spis  Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 rok  w Klubie przy pomocy urzędników gminy Wietrzychowice

 

       W dniu 16.06.2021. odbył się wyjazd do Wojnicza na spotkanie w POIK. Temat spotkania to :Aktywny i Bezpieczny Senior”. Seniorzy zostali poinformowani o naciągaczach i oszustach, oraz poznali metody jakie stosują oszuści. Seniorzy słuchali zaciekawieniem i nie mogą doczekać się kolejnego wyjazdu.

 

        Kolejnym -sentymentalnym wydarzeniem był dzień 21.06.2021 gdzie Seniorzy na zaproszenie z Klubu Seniora Jadowniki Mokre udali się na oficjalne otwarcie Klubu. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście z terenu gminy Wietrzychowice  Wójt Gminy Wietrzychowice – Pan Tomasz Banek oraz Fundacja ABP Józefa Kowalczyka Prymasa Polski, reprezentowana przez ks. Marka Koguta oraz Panią Adrianę Błaszczyk oraz Parlamentarzyści w osobach Pani Poseł Urszuli Augustyn, Panów Posłów: Stanisława Bukowca i Piotra Saka,.

Przecięcia wstęgi dokonali: gospodarz miejsca Wójt Gminy Wietrzychowice Pan Tomasz Banek, ks. Marek Kogut oraz zaproszeni Parlamentarzyści w osobach Pani Poseł Urszuli Augustyn, Panów Posłów: Stanisława Bukowca i Piotra Saka, a także przedstawicielka Klubu Pani Maria Urban. Poświęcenia Klubu dokonał nasz Ksiądz Dyrektor Marek Kogut.

Pan Wójt oraz zaproszeni Goście w ciepłych słowach powitania życzyli Seniorom wielu wrażeń podczas wspólnych spotkań w Klubie, nie obyło się także bez prezentów.

W części oficjalnej wystąpił również gospodarz powiatu i mieszkaniec Jadownik zarazem Pan Starosta Tarnowski Roman  Łucarz.

 Następnie Seniorzy z Miechowic Wielkich zaprezentowali swój występ muzyczno- recytatorski , za co otrzymali gromkie brawa, i wręczyli prezent.

Na koniec Pani Kierownik Adriana Błaszczyk zaprosiła wszystkich na poczęstunek.

Spotkanie zakończono wspólnymi rozmowami przy smacznym poczęstunku.

 

W miesiącu czerwcu Klub Seniora odwiedził Pan Wójt Gminy Wietrzychowice Tomasz Banek  Panie z Urzędu Gminy w Wietrzychowicach w osobach pani  Doroty Czarna, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz pani Barbara Kamysz-Wietecha  koordynator Klubu. Spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze.

 

        Członkowie Klubu uczestniczyli  jak co miesiąc w zajęciach ruchowych prowadzonych przez rehabilitantkę panią Beatę Urban.

Nie obyło się  także bez  śpiewania  ulubione piosenki biesiadne i religijne nawiązujące do wspomnień i lat młodości.

     W tym miesiącu była również okazja do świętowania imienin miesiąca. Z tej okazji Seniorzy udali się na Dębowe Domy w niedaleko położonym ranczu by wspólnie przy grilu integrować się.   Przy pysznościach, muzyce i śpiewie bardzo miło spędzili czas i napełnili się pozytywną energią

 

      W dniu 29 czerwca Wójt Gminy Wietrzychowice Pan Tomasz Banek, świętował swoje urodziny Z tej okazji delegacja Seniorów osobiście złożyła wizytę, podczas której obdarowała Jubilata przygotowanymi specjalnie z tej okazji kwiatami, laurką oraz wykonanym własnoręcznie upominkiem..  Przy instrumencie  akordeonie zostało odśpiewane Sto Lat