Sprawozdanie za miesiąc grudzień 2021 rok – Jadowniki Mokre

zdjęcie przedstawia grupkę seniorów

W miesiącu grudniu zajęcia w Klubie Seniora w Jadownikach Mokrych realizowane były o charakterze artystycznym, ruchowym, integracyjnym oraz kameralnym.

            W ramach warsztatów terapii zajęciowej Seniorzy mieli okazję wykonać różne prace manualne i w ten sposób mogli aktywnie i efektywnie wypełnić swój czas. Zostały wykonane ozdoby świąteczne: mikołaje z włóczki metodą makramową, bombki z pionki dekoracyjnej, choinki, ozdoby z szyszek, gwiazdy na choinki z makaronu oraz przepiękne stroiki świąteczne na podstawie z drewna i żywych gałązek jodły. Wszystkie te prace przepięknie zdobią wnętrze naszego Klubu.

            Ponadto dnia 10  grudnia  2021 roku Seniorzy mieli zaszczyt zatańczyć taniec „Polonez” na uroczystości zwanej „Złotymi  Godami” dla Par  z Gminy Wietrzychowice w Gminnym Ośrodku Kultury, na który zostali zaproszeni przez Wójta Gminy Pana Tomasza Banka i Jadwigę Gorla – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury. 

 Jeszcze raz gratulujemy wszystkim parom!

Dużym zadowoleniem było spotkanie młodzieży ze szkoły Podstawowej z Wietrzychowic wraz z Panią Dorotką Stokłosa, którzy przybyli z życzeniami Bożonarodzeniowymi oraz z upominkami.

            W dniu 21grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe w Klubie Senior +  Jadownikach Mokrych. Gośćmi  tego kameralnego wydarzenia byli: Wójt Gminy Wietrzychowice Tomasz Banek, ks. Marek Kogut Dyrektor Ośrodka Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego, Pani  Adriana Błaszczyk Kierownik Klubu i Ośrodka Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego, Pani Dorota Czarny- kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Pani Barbara Kamysz-Wietecha- Koordynator Klubu.

Na początku uroczystości odbyła się wspólna modlitwa, a zaraz później łamaliśmy się opłatkiem, składając wzajemnie serdeczne życzenia, po czym – w wyśmienitych humorach – zasiedliśmy do stołu, aby tradycyjnie zasmakować wszystkich  potraw przygotowanych przez Seniorów: pyszne pierogi z kapustą i ze śliwami, barszcz czerwony z uszkami, rybę i kapusta z grzybami, grochem i wiele innych przekąsek. Było też mnóstwo ciepłych pogawędek, uśmiechów, a wreszcie wspólne kolędowanie – atmosfera świąt w pełni.

            Zgodnie z zasadą, że regularne ćwiczenia opóźniają procesy starzenia, Członkowie Klubu uczestniczyli w zajęciach ruchowych prowadzonych przez rehabilitantkę panią Beatę Urban oraz opiekunkę Klubu. Podczas aktywności ruchowej Seniorzy wykonywali ćwiczenia oddechowe, rozciągające, wzmacniające i odprężające oraz korzystali ze sprzętów, które są w Klubie bieżnia, orbitrek oraz rowerek.

            Nie obyło się bez rozgrywek w piłkarzyki, które sprawiały dużo radości.

Jak co miesiąc  Klubowicze kontynuowali  zajęcia  z gimnastyki pamięci, poprzez rozwiązywanie krzyżówek, wykreślanek, tworzenie słów z wyrazu, zadań z poleceniami, zadań matematycznych, zadania skojarzeniowe. Zajęcia te sprzyjały w ćwiczeniu koncentracji i uwagi oraz integracji.

            Klub Seniora w miesiącu  grudniu zaszczycił swoją obecnością  Arcybiskup Senior Józef Kowalczyk, ks. Tadeusz Gerlach sekretarz abp. Józefa Kowalczyka oraz  ks. Marek Kogut, dyrektor Ośrodka Opiekuńczo – Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Jadownikach Mokrych . Podczas wspólnej rozmowy Seniorzy mogli podzielić się swoimi myślami, potrzebami i przeżyciami związanymi z działalnością Klubu oraz wspólnie  pośpiewać kolędy.

 Spotkanie przebiegało w miłej  i radosnej  atmosferze .