SPRAWOZDANIE ZA MIESIĄC LUTY

W związku ze zmianą w funkcjonowania Klubu Seniora, którego pieczę przejęło Kierownictwo Ośrodka Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego dla Dzieci  i Młodzieży Niepełnosprawnej w Jadownikach Mokrych, zajęcia prowadziła pani Agata Dudek.  Pierwsze spotkania miały charakter integracyjno- zapoznawczy podczas których uczestnicy i opiekun dzielili się swoimi spostrzeżeniami, uwagami ale również zainteresowaniami i pasjami. Dzięki tym pierwszym spotkaniom wszyscy mogli poznać swoje oczekiwania i priorytety.

         W siedzibie Klubu Seniora została przeprowadzona w ramach zajęć plastycznych nowa forma techniki zdobienia – Decupage. Uczestnicy wykonali przepiękne flakony, a także różnego rodzaju kwiaty. Ponadto zrobili dekoracje na stoły w postaci wazonów ze stokrotkami. Inną techniką wykorzystaną na zajęciach były prace z filcu, które ozdobiły budynek Klubu Seniora.

         14 lutego seniorzy obchodzili Dzień Świętego Walentego. Na tę okazję uczestnicy przygotowali tematyczną gazetkę, wykonali walentynki, a także nie zabrakło wspólnej zabawy przy radosnej i skocznej muzyce. W tym dniu odwiedził członków Klubu Wójt Gminy Wietrzychowice, Pan Tomasz Banek, który przedstawił plany rozwoju Gminy.

         Seniorzy świętowali również tradycje związane z tłustym czwartkiem. Nie zabrakło słodkości w postaci pączków, faworków, oponek i serc wypieczonych prastarą metodą własnoręcznie zdobionych. Zgodnie ze zwyczajem Seniorów, odbyły się także imieniny i urodziny członków Klubu z miesiąca lutego.

         Seniorzy mieli również możliwość uczestniczenia w cyklicznych zajęciach ruchowych i gimnastycznych, które poprowadziła pani Beata Urban. Podczas zajęć wszyscy członkowie Klubu mogli usprawnić i poprawić swoją kondycję fizyczną. Zajęcia te cieszyły się dużą aprobatą i zainteresowaniem.

         W miesiącu lutym Klub Seniora zaszczycili swoją obecnością Goście: ks. Marek Kogut, dyrektor Ośrodka Opiekuńczo – Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Jadownikach Mokrych oraz Pani Adriana Błaszczyk, kierownik Ośrodka i Klubu. Podczas spotkania podjęta została dyskusja na temat rozwoju i działalności Klubu. Goście zaprosili serdecznie wszystkich Seniorów do Ośrodka w Jadownikach Mokrych i zachęcili do aktywnego wykorzystania bogatej oferty zajęć rekreacyjnych.

         Członkowie Klubu odwiedzili Ośrodek i  skorzystali z pobytu w sali inhalacyjno – terapeutycznej. Czas spędzony w grocie solnej  wpłynął kojąco i leczniczo na  Seniorów. Miłym akcentem było wspólne spotkanie przy ciastku i kawie.

         Szczególnym wydarzeniem był wyjazd Seniorów, zaproszonych przez Wojewodę Tarnowskiego, pana Piotra Ćwika, na Międzypokoleniowy Dzień Aktywności do Tarnowa. Wyjątkowym Gościem tego wydarzenia była pani Alina Nowak, Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Członkowie Klubu wysłuchali prelekcję dotyczącą bezpieczeństwa osób i mienia oraz obejrzeli przygotowany przez przedszkolaków program artystyczno – muzyczny o tematyce patriotycznej. Seniorzy zaprezentowali również swoje piękne prace plastyczne wykonane różnymi technikami: obrazy, serwetki, wyszywanki, wielkanocne jajka. Członkowie Klubu mieli także możliwość przedstawienia utworów, wierszy i piosenek o tematyce humorystycznej. Swoje talenty aktorskie ukazała w przygotowanym skeczu pani Helenka, seniorka Klubu.

         Miesiąc luty obfitował w różnorodne wydarzenia kulturalne i artystyczne, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród Seniorek i Seniorów Klubu w Miechowicach Wielkich.