SREBRNE MEDALE ORAZ CZWARTE MIEJSCE NASZYCH UCZNIÓW W FINALE WOJEWÓDZKIM W STRONIU!

Ze srebrnymi medalami wrócili uczniowie Szkoły Podstawowej w Wietrzychowicach z finału wojewódzkiego  Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym! To niewątpliwie duży sukces! Zawody odbyły się w dniach 16 – 17 maja 2019 r. a ich gospodarzami było Stronie (powiat Wadowice), które gościło najlepsze drużyny z Małopolski. 22 mistrzów powiatów  w grupie I (kl. IV-V) i tyle samo w grupie II (kl. VI-VII-VIII i III PG).

Po uroczystym rozpoczęciu turnieju zawodnicy zostali poddani testom  z zakresu przepisów ruchu drogowego (test wiedzy i test skrzyżowań), następnie zmierzyli się z zadaniami praktycznymi na torze sprawnościowym. Kolejnym konkurencją była jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego, na którym zawodnicy musieli zaliczyć punkty kontrolne zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego. Turniejowe zmagania kończyło wykazanie się w ciągu pięciu minut umiejętnością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej (podziękowania za pomoc dla p. Ani Socha).

W każdej konkurencji nasi zawodnicy prezentowali się bardzo dobrze, do końca licząc się w walce o podium. Jednak decydujące rozstrzygnięcia zapadły na torze przeszkód. W młodszej grupie wiekowej tylko brak przysłowiowego szczęścia sprawił, że drużyna nie stanęła na podium, zajmując ostatecznie czwarte miejsce. Natomiast starsi koledzy pojechali na torze rewelacyjnie co zaowocowało tytułem wicemistrzów województwa małopolskiego. W klasyfikacji indywidualnej zarówno Gabriel Staśko jak i Maksymilian Baran zajęli czwarte miejsca, do podium zabrakło im niewiele, tylko jednego punktu.

Czas na przedstawienie autorów sukcesu.

Szkoła Podstawowa w Wietrzychowicach (miejsce IV) – grupa młodsza: Oliwia Curyłło, Karolina Lizak, Gabriel Staśko, Michał Kosoń i rezerwowa Monika Hajdas.

SP Wietrzychowice (miejsce II) – grupa starsza: Maksymilian Baran, Tobiasz Słowik, Karol Stryczek. Opiekunem obydwu drużyn jest Stanisław Magiera.


Grupa I (kl. IV-V)

Grupa II (kl. VI-VII-VIII i III PG)