ZAPAL ŚWIATŁO WOLNOŚCI- Włączmy się w akcję i zapalmy symboliczną świeczkę w 40. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego!

Wójt Gminy Wietrzychowice zachęca mieszkańców do udziału w akcji “Zapal światło wolności” upamiętniającą ofiary stanu wojennego, realizowaną przez Instytut Pamięci Narodowej- w 40. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, która mija 13 grudnia 2021 r.

Mając na uwadze szczególny wymiar tej rocznicy, stanowiącej jedną z najczarniejszych kart polskiej historii II połowy XX wieku, Wójt Gminy Wierzchosławice zachęca Państwa do włączenia się w kampanię społeczną i upamiętnienie ofiar stanu wojennego poprzez zapalenie symbolicznej świeczki w instytucjach i domach – 13 grudnia o godz. 19:30. Światło będzie nawiązaniem do gestu solidarności, jaki wobec Polaków żyjących w stanie wojennym w Wigilię Bożego Narodzenia 1981 r. wykonały rzesze mieszkańców wolnego świata. Do postawienia w oknach symbolicznych świateł wezwali wtedy m. in. prezydent USA Ronald Reagan oraz Papież Jan Paweł II.