Zdalne doradztwo zawodowe w projektach WUP w Krakowie

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie uruchomił dla mieszkańców regionu ofertę doradztwa zawodowego przez internet w dwóch małopolskich projektach finansowanych ze środków unijnych.

Jest ono możliwe w projekcie „Nowy start w Małopolsce”, który jest skierowany do osób powracających z emigracji i szukających pracy. Usługa zdalnej rozmowy z doradcą zawodowym jest także w ofercie projektu „Kierunek Kariera”, dedykowanego osobom pracującym, chcącym skorzystać ze szkoleń zdalnych.

W projekcie „Nowy start w Małopolsce” zdalna rozmowa z doradcą zawodowym jest wstępem do spotkania z konsultantem, który doradzi m.in. jakie są możliwości podno­szenia kwalifikacji i wejścia na rynek pracy w naszym regionie, w jakiej instytucji można do­stać wsparcie na rozwój i za­łożenie własnej firmy, gdzie załatwiać formal­ności po powrocie do kraju.

Jak można skorzystać ze zdalnej usługi?

Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego na  stronie chętni otrzymają mail z potwierdzeniem rejestracji. W wiadomości będą informacje o dniu i godzinie wirtualnego spotkania oraz dane kontaktowe do doradcy zawodowego. Będzie także informacja o Bilansie Kariery wraz z formularzem Historii Edukacyjno-Zawodowej do uzupełnienia.

Więcej informacji na temat zdalnego doradztwa zawodowego w projekcie “Nowy start w Małopolsce” – link

Więcej informacji na temat zdalnego doradztwa zawodowego w projekcie “Kierunek Kariera” – link