KLUB SENIORA – CZERWIEC 2019

Uczestnicy Klubu Seniora w Miechowicach Wielkich są bardzo aktywną i młodą duchem grupą. Seniorzy  chętnie uczestniczą w zajęciach i organizowanych wyjazdach. W czerwcu udaliśmy się do Teatru w Tarnowie, gdzie Seniorzy oglądali zabawną sztukę „Śluby panieńskie”.  Wracając autokarem, rozśpiewani i z uśmiechem na twarzy planowaliśmy kolejne wyjazdy.

W czerwcu zorganizowano również spotkanie z zaproszonym gościem – Dyrektor Gminnej Biblioteki –  Panią Haliną Kozłowską, która przedstawiła seniorom historię działalności bibliotek w Gminie Wietrzychowice. Seniorzy w tym dniu udali się również do nowo wyremontowanej biblioteki w Wietrzychowicach, gdzie założyliśmy karty czytelnika i wypożyczyliśmy książki.

Klubowicze, wykorzystując swoje wcześniejsze doświadczenia i wiedzę zdobytą na  wykładach  czy warsztatach o ziołolecznictwie, wykonali mieszanki ziół, herbatek i naparów na różne dolegliwości.. Pod okiem specjalisty – Pani Anety Woźniak – seniorzy samodzielnie odmierzali  proporcje ziół i łączyli je według przepisów.  Przy okazji doświadczyliśmy aromaterapii, gdyż podczas zajęć uwalniała się aromatyczna mieszanka zapachów świeżych i suszonych ziół.

Wiadomym jest, że nasz mózg powinien być ciągle trenowany- co sprzyja lepszej koncentracji czy pamięci. Dlatego też Seniorzy chętnie biorą udział w zajęciach logicznych i językowych.

Seniorzy stawiają również na kondycję fizyczną dlatego co zajęcia ćwiczą i biorą udział w grach i zabawach ruchowych. Poza tym korzystają z zajęć rehabilitacji, dzięki którym wiedzą jak zadbać o swoje zdrowie.

W klubie na zajęciach artystycznych  powstają ciągle nowe prace plastyczne. Sprawiło to, że wystawa prac seniorów jest już naprawdę bardzo okazała  i kolorowa.  Różnego rodzaju wycinanki, rękodzieła z papieru czy sznurka dekorują  sale i korytarze -dzięki czemu w naszym klubie jest bardzo domowo i przytulnie.