MAJOWE SPOTKANIA W KLUBIE SENIORA

Miesiąc maj, w naszym Klubie Seniora zaczął się celebrowaniem imienin. Jeszcze raz składamy wszystkiego najlepszego Pani Irenie oraz Panom Stanisławom. Oczywiście nie obyło się bez głośnego ,,Sto lat”, pysznego ciasta i muzyki do tańca.

Do klubu uczęszczają bardzo aktywni seniorzy, dlatego na każdym spotkaniu wszyscy chętnie biorą udział w bloku sportowym. Gimnastyka dla seniorów to głównie ćwiczenia oddechowe, rozciągające, elementy Pilates, Zumba Gold, tańce w kole. W maju trenowaliśmy również nowe układy  estradowe takie jak: Zorba czy Polonez. Jak wiadomo- trening czyni mistrza, kto wie… może kiedyś będzie okazja pochwalić się swoimi umiejętnościami dla szerszej publiczności- co motywuje nas do ciągłego treningu.

O zdrowie seniorów dba również pani rehabilitant, która cyklicznie prowadzi spotkania z seniorami w każdym miesiącu.

,,Śpiewać każdy może…” -Klubowicze bardzo lubią śpiew, dlatego  seniorzy stworzyli własne  śpiewniki z ulubionymi utworami, które często wykonują przy akompaniamencie akordeonu, klarnetu czy gitary.

Kolejną pasją naszych uczestników Klubu Seniora jest plastyka i rękodzieło. Prace plastyczne z papieru czy masy solnej rozkładają się na wiele godzin pracy, ale wynagrodzeniem jest piękny efekt, co daje wszystkim dużą satysfakcję.

Seniorzy nie zapominają także o treningach pamięci i koncentracji. Często wykonują przygotowane wcześniej ćwiczenia i zadania umysłowe.

21.05.2019 odbyło się już kolejne spotkanie dotyczące zielarstwa i wykorzystania ziół w kuchni. Seniorzy poznali przepisy na zdrowe i naturalne pieczywo. Sami upiekli bułeczki i pyszne bagietki z ziołami. Brali również udział w doświadczeniach  kulinarnych przygotowanych przez Panią Anetę Woźniak – prowadzącą warsztaty o dobrodziejstwie ziół.

W miesiącu maju bardzo miło było nam gościć w Klubie Seniora, Proboszcza Parafii Wietrzychowice -księdza dr Ireneusza Neznal.  Temat spotkania dotyczył pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Wszyscy wspólnie wspominali i dyskutowali na temat ówczesnego systemu i panujących w tych latach warunkach życiowych.

Majowe spotkania Seniorzy zakończyli wycieczką do Muzeum Jana Matejki w Krakowie. Wspólnie z Seniorami z Gminy Gręboszów pojechaliśmy na spotkanie ze sztuką i historią. Wycieczka do Krakowa byłaby nieudaną, gdybyśmy nie odwiedzili Sukiennic, krakowskiego rynku czy Kościoła Mariackiego. Na płycie rynku seniorzy uwiecznili te piękne chwile robiąc pamiątkowe zdjęcia i zajadając tradycyjne obwarzanki.