“SŁODKI, SŁODSZY…CUKRZYCA!”

Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zaprasza do zapoznania się z kampanią dotyczącą edukacyjną “Słodki, słodszy… cukrzyca!”, której celem  jest promocja zmian w stylu żywienia oraz uświadomienie Polakom jak dużo cukru spożywamy bezrefleksyjnie i bezwiednie.

W ramach kampanii, Narodowy Fundusz Zdrowia wspólnie z TVP oraz Polskim Stowarzyszeniem Diabetyków propaguje w telewizji publicznej spot „Nie przesadzaj – nie przesładzaj!”. Ponadto, przez siedem kolejnych tygodni, w każdy poniedziałek, w programie Pytanie na Śniadanie w TVP2 pokazujemy jak słodko, przyjemnie, cicho i podstępnie cukier i słodycze zakorzeniły się w naszym życiu – od zakupów po przekąski, nagradzanie dzieci słodyczami, pocieszanie smutków, uciszanie napięcia nerwowego czy łatanie nudy – serdecznie zachęcamy do oglądania.

Trwająca pandemia koronawirusa niestety przyczyni się do wzrostu nadwagi. Powody są oczywiste: kwarantanna, praca zdalna, mniejsza aktywność fizyczna, pogorszenie stanu psychicznego. Jedną z reakcji na pogorszony nastrój czy depresję jest zwiększony apetyt, szczególnie, gdy nie wychodzi się z domu. Celem akcji Narodowego Funduszu Zdrowia jest budowanie świadomości społecznej o najczęstszych i najbardziej zgubnych nawykach, wprost przyczyniających się do otyłości oraz cukrzycy, a także uczyć nowych, korzystnych zdrowotnie wyborów.

Materiały, w tym filmy dotyczące kampanii znajdują się na stronie internetowej „Pytania na śniadanie”, na Facebooku Akademii NFZ oraz w dołączonych do e-maila ulotkach (tj. “Bądź świadomym konsumentem! Czytaj etykiety produktów spożywczych!”, “Antycukrzycowa 10 zdrowia, diety.nfz.gov.pl”, Test czynników ryzyka wystąpienia stanu przedcukrzycowego i niezdiagnozowanej cukrzycy”).

Zachęcamy Państwa również do zapoznania się z listopadowymi i grudniowymi zagadnieniami „Śród z profilaktyką”. Na stronie akademii NFZ https://akademia.nfz.gov.pl/sroda-z-profilaktyka/  zamieszczono materiały dotyczące profilaktyki antynikotynowej i przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP), aktywności fizycznej dla seniora jako profilaktyki chorób oraz gruźlicy i chorób płuc.

Ulotka NFZ dotycząca kampanii- cukrzyca

Ulotka Kamopanii NFZ- cukrzyca

Ulotka promocyjna- Bądż świadomym konsumentem

Ulotka promocyjna- Bądź świadomym konsumentem


Do pobrania: