Sprawozdanie z Klubu Seniora Miechowice Wielkie za miesiąc październik 2021 r.

Jesień życia może być piękna – nasi Seniorzy są tego przykładem. W miesiącu październiku mieliśmy okazję świętować Dzień Seniora.

Dzień Seniora to szczególne święto, święto ludzi starszych, którym należy się szacunek, uznanie za bezinteresowną miłość i radość jakimi obdarowują młodsze pokolenia.

Aby zwrócić uwagę jak ważne i potrzebne jest to święto w dniu 20 października 2021roku w Domu Ludowym w Jadownikach Mokrych odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Europejskiego Dnia Seniora.

            W spotkaniu wzięli udział Seniorzy z Miechowic Wielkich, Seniorzy z Jadownik Mokrych oraz zaproszeni goście: Wójt gminy Wietrzychowice Pan Tomasz Banek, Pani Poseł Józefa Szczurek Żelazko, Ks. Marek Kogut- Dyrektor Ośrodka Opiekuńczo Rehabilitacyjnego,  Pani Jadwiga Łucarz – Dyrektor ZSP Wietrzychowice, Pan Stefan Dzik – Radny Powiatu Tarnowskiego, Pan Piotr Moskal – Przewodniczący Rady Gminy Wietrzychowice, Pani Dorota Czarna – Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Pani Urszula Kogut – sołtys wsi Jadowniki Mokre oraz młodzież szkolna ze szkoły podstawowej z Wietrzychowic na czele z Panią Dorotą Stokłosą.

            W tym szczególnym dniu nie zabrakło dobrego słowa oraz życzeń długich lat życia w dobrym zdrowiu, pogody ducha i spełnienia swoich marzeń. Wręczono  kosze z prezentami ufundowane przez Wójta Gminy Pana Tomasza Banka i Ks. Dyrektora Marka Koguta.

            Serdeczne  życzenia drogą elektroniczną przysłali także Pan Władysław Kosiniak-Kamysz Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Pani Urszula Augustyn- Poseł RP.

            Spotkanie uświetnił  występ słowno- muzyczny młodzieży ze Szkoły Podstawowej z Wietrzychowic przegotowany przez Panią Dorotę Stokłosa, który dostarczył Seniorom wiele wzruszeń i wrażeń. Po występie młodzież wręczyła Seniorom własnoręcznie robione kartki z życzeniami.

            W bogatym programie artystyczno- muzycznym wystąpili sami Seniorzy.

Rozpoczęli tańcząc narodowy  taniec „Polonez,” który wzruszył wszystkich zebranych gości. Następnie zarecytowali wiersze i zaśpiewali piosenki za co otrzymali gromkie brawa.

            Następną częścią świętowania był pyszny obiad przygotowany przez Panie z kuchni z Ośrodka Opiekuńczo Rehabilitacyjnego oraz pyszne torty zrobione przez Koło Gospodyń Wiejskich z Jadownik Mokrych pod przewodnictwem Pani Sołtys Urszuli Kogut.

             Po części oficjalnej i poczęstunku,  w miłej i serdecznej atmosferze uczestnicy biesiadowali do późnych godzin wieczornych, nie zabrakło tańców tak bardzo lubianych przez Seniorów.

 

            W ramach działań Klubu Seniora odbyły się zajęcia  z rękodzieła, podczas których uczestnicy wykonali przepiękne róże z liści klonu, lampiony jesienne ze słoików  oraz przypominali sobie wiązania makramowe ze sznurków. Zostały także dokończone ikony które cieszą oko i stanowią piękną dekorację Klubu.

 

            Kontynuowaliśmy jak w każdym miesiącu treningi  pamięci rozwiązując zadania, krzyżówki, łamigłówki jak również gry stolikowe; „Quiz o Polsce” czy „5 sekund”.

 

            Dbając o zachowanie formy i kondycję fizyczną Seniorzy uczestniczyli w każdy piątek w zajęciach gimnastycznych i zabawach ruchowych prowadzonych przez rehabilitantkę Panią Beatę Urban, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Podczas aktywności ruchowej Uczestnicy wykonywali ćwiczenia oddechowe, rozciągające, wzmacniające i odprężające z wykorzystaniem  akcesoriów rehabilitacyjnych.

            W  bieżącym miesiącu nie brakowało integracji z zaprzyjaźnionym Klubem z Jadownik Mokrych gdzie ćwiczono wspólnie taniec Polonez oraz śpiewy piosenek.

 

Członkowie Klubu Seniora w Miechowicach Wielkich w miesiącu październiku twórczo spędzili wolny czas aktywnie uczestnicząc w zajęciach plastycznych, muzycznych, umysłowych i ruchowych.